Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Güncel Kıbrıs

Guncelkibris.com bir internet haber portalıdır. Güncel Kıbrıs haber sitesine www.guncelkibris.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemiz kullanışlı arayüzü ile  masaüstü ve mobil cihazlarla uyumlu olarak çalışır.

Güncel Kıbrıs Nedir?

www.guncelkibris.com, ilkeli ve doğru haber prensibine odaklanmıştır. Güncel Kıbrıs, haberlerini, günlük, son dakika ya da haftalık dilimler halinde yayınlar. İnternet haberciliğinde etkin bir rol oynayan ve gündem belirleyen bir çizgide ilerlemektedir.

kktc haber güncel kıbrıs

Sitemiz Güncel Kıbrıs‘ta güncel ve günlük haberler, son dakika haberleri, güncel KKTC haberleri, Güney Kıbrıs ve Kıbrıs genelinden haberler, Türkiye haberleri, Dünya’dan haberler bulabilirsiniz. Güncel Kıbrıs haber sitesi, bir çok kategoride haberler yayınlamaktadır. Siyaset ve politika  haberleri, dünya siyasetinden haberler, spor haberleri, aktüel haberler, sağlık haberleri, tatil haberleri, mizahi haberler ve makaleler, tarih içerikli makaleler, Güncel Kıbrıs özel haberleri, genel kültür içerikli konular ve haberler, uluslararası etkisi bulunan güncel, genel haber ve makaleler, günlük hava durumu ve döviz-para piyasası haberleri, magazin haberleri ve makaleleri kategorilerinde makale ve haberler bulabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti konularına sitemizde özellikle ağırlık verilmektedir. Güncel Kıbrıs’ta KKTC’de yaşanan tüm gelişmeler anlık ve günlük olarak yayınlanmaktadır. Güncelkibris.com, KKTC’de yaşayan tüm vatandaşların bilgi alma hakkına oldukça duyarlı hareket etmektedir. Ülkenin değerlerini, yaşam kalitesini ve koşullarını etkileyen tüm güncel haber ve konuları yayınlamayı haber alma hakkı ilkesiyle görev edinmiştir.

Güncelkibris.com; Güncel, Politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır.

güncel kıbrıs guncelkibris.com
güncel kıbrıs guncelkibris.com

GÜNCEL KIBRIS İLKELERİ

Tarafsız Habercilik: Güncel Kıbrıs sitesinde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Güncel Kıbrıs haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiç bir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiç bir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiştir.

Mimiksiz Habercilik: Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber”, “müjdeli haber / kara haber” olması ile ilgilenmiyoruz. Güncel Kıbrıs haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” veya “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

Açıklık: Güncel Kıbrıs Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunur. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Güncel Kıbrıs hiç bir haberi saklamaz, küçültmez, gözden kaçırmaz.

Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik: Güncel Kıbrıs olarak bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne KKTC’yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında “halkı aydınlatmak”, “halka yol göstermek”, “hükumeti yola getirmek”, “toplumu düzeltmek” gibi görevlerimiz yoktur.

GÜNCEL KIBRIS OLARAK  NE YAPIYORUZ?

KKTC, Türkiye ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Güncel Kıbrıs sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz. Ziyaretçilere, tüm haberleri içinde konuya göre arama yapma olanağı sunmaktayız. Bu arama, kelime ve ilgili bazlı, yapay zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.

GÜNCEL KIBRIS YASALARA %100 UYGUN

Guncelkibris.com  KKTC Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. GÜNCEL KIBRIS’ta yayınlanan her türlü haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır. Güncel Kıbrıs sitemizde sabah saatlerinde yayınladığımız gazete haber özetlerinde ise, yalnızca haberin başlığı ve giriş cümlesine yer verilmekte, haberin tam metnini okumak isteyen ziyaretçilerimiz ilgili gazetenin web sayfasından haberlerin içeriklerini okuyabilirler.

GÜNCEL KIBRIS EKİBİ

Güncelkibris.com, Genel Yayın Yönetmeni Abdulkadir Sarıbaş‘ın liderliğinde, geniş editör kadrosuna ait ekiple, sizlere son dakika haberleri, KKTC güncel haberleri, an be an sunmak için kurulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaş