KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Subaylığı’nın yayınladığı bültende yaşanan olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1. 02.05.2024 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Girne’de Dr. Halim Hocaoğlu Caddesi’nde Otobüs Terminali içerisinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından park halindeki araç içerisinde şüpheli olarak görülen I.O.O.(E-24)’nun üzerinde ve aracında yapılan aramada, tasarrufunda toplam 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan 50 Stg., 200 ABD doları ve 800 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 02.05.2024 tarihinde, saat 15:30 sıralarında, Güzelyurt’ta C.D.(E-26)’nin kalmakta olduğu ikametgahta, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından yapılan aramada, saksılar içerisinde ekili toplam 5 kök hintkeneviri türü olduğuna inanılan bitki ve yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan S.E.T.(E-23) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

3. 03.05.2024 tarihinde, saat 01:00 sıralarında, Girne’de Muammer Karaca Sokak’ta, kullanımındaki araç içerisinde şüpheli hareketler sergileyen S.N.(E-26)’nin üzerinde ve aracında Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup yapılan muhaceret kontrolünde ise ayrıca, ülkede yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği de tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
02.05.2024 tarihinde, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN
02.05.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Erdemli köyünün güney kısmında, rüzgarın etkisiyle elektrik tellerinin birbirine temas ederek, atılan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu yangın meydana gelmiştir. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, 3 dönümlük alan içerisindeki biçilmemiş buğdaylar ile 2 dönümlük dere yatağı içerisindeki kuru otlar yanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

ÜLKE GENELİNDEKİ TRAFİK DENETİMLERİNDE 441 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
02.05.2024 tarihinde ülke genelinde Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1657 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından dolayı toplam 441 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 2 sürücü tutuklanmış ve 49 araç ise trafikten men edilmiştir.

Rapor Edilen Trafik Suçları İse;
253’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,
13’ü alkollü içki tesiri altında araç kullanmak,
1’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak,
34’ü sürüş esnasında cep telefonu kullanmak,
17’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak,
30’u seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak,
4’ü sigortasız araç kullanmak,
4’ü tehlikeli sürüş yapmak,
1’i kayıtsız araç kullanmak ve
84’ü diğer trafik suçlarından oluşmaktadır.

TRAFİK KAZASI
1. 03.05.2024 tarihinde, saat 01:30 sıralarında, Gönyeli’de Serhat Sokak üzerinde, Ahmed Reda Ibrahım Kotb HASSABALLA (E-21) yönetimindeki MH 409 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, sağdan gelen araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce Atatürk Caddesi’ne giriş yapması sonucu, o esnada cadde üzerinde 236 miligram alkollü içki tesiri altında güney istikametine doğru seyreden Hüseyin GÜNDÜZ(E-25) yönetimindeki PT 770 plakalı panelvan aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışdırlar.
Kazada sonucu yaralanan PT 770 plakalı araç sürücüsü Hüseyin GÜNDÜZ, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde acil serviste müşahede altına alınmıştır. MH 409 plakalı araç sürücüsü Ahmed Reda Ibrahım Kotb HASSABALLA ise sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak suçlarından tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 02.05.2024 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Güzelyurt-Girne Anayolu’nun 9-10’uncu kilometreleri arasında, Kudret ÖMÜRLÜ (K-58) yönetimindeki UH 279 plakalı araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada karşı istikametten gelmekte olan Pembe HAŞİMOĞLU (K-35) yönetimindeki PB 053 plakalı aracın sağ ön yan kısmına çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan her iki araç sürücüsü, kaldırıldıkları Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde müşahede altına alınmışlardır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ