Ebelik Haftası etkinlikleri, Elektronik Fetal İzlem Eğitimi ile başladı

Ebelik Haftası etkinlikleri, Elektronik Fetal İzlem Eğitimi ile başladı
  • KKTC
  • 5 Mayıs 2024 16:56

Ebelik Haftası etkinlikleri, Elektronik Fetal İzlem Eğitimi ile başladı
Nisan Ebelik Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenleniyor. Etkinlikler çerçevesinde Türkiye Ebeler Derneği ve Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği iş birliğinde Elektronik Fetal İzlem Eğitimi düzenlendi.

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği, Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından ebelere armağan edilen “21-28 Nisan Ebelik Haftası”nda etkinlikler düzenliyor.

Birlik başkanı Ali Özgöçmen’in verdiği bilgiye göre, hafta nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi ile iş birliğinde düzenlenen “İklim Sorununda Hayati Bir Çözüm Ebeler” içerikli seminerin ardından bugün de Türkiye Ebeler Derneği iş birliğinde “5 Mayıs Dünya Ebeler Günü” nedeniyle 3 gün sürecek “Elektronik Fetal İzlem Eğitimi” başladı.

Özgöçmen, UNESCO tarafından 2023 yılında “Somut olmayan kültürel bir miras” olarak ilan edilen ebelik mesleğinin, dünyanın en eski ve hiç eskimeyecek nadir bir profesyonel meslek olduğuna işaret ederek, “Annenin ve yeni doğanın her anında en yakınında olan, sevgi, merhamet, bilgi ve becerinin simgesi olan tüm ebelerimizin Dünya Ebeler Günü’nü kutlar saygılar sunarız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ