“Netanyahu sende atom bombası var mı yok mu açıkla”

“Netanyahu sende atom bombası var mı yok mu açıkla”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan Netanyahu’ya soruyorum; Sen de atom bombası var mı yok mu? Sıkıysa açıkla. Ey İsrail, sende atom bombası ve nükleer bombası var. Artık ecelin geliyor. Neye sahip olursan ol gidicisin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminin ilk sırasında yine İsrail’in Gazze’ye yönelik zulmü vardı.

Erdoğan, kadın ve çocuk demeden yaklaşık 40 gündür Gazze’deki masumları öldüren İsrail’e sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, geçtiğimiz günlerde İsrailli aşırı sağcı Miras Bakanı Amihai Eliyahu’nun yaptığı itiraf niteliğindeki açıklamaya değindi.

“Netanyahu sende atom bombası var mı yok mu açıkla”

Bilindiği üzere Eliyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne nükleer bomba atılmasının olasılıklardan biri olduğunu ve bölgede yaşayan Filistinlilerin ya İrlanda’ya ya da çöle gitmesi gerektiğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da İsrail Başbakanı Netanyahu’ya, “Buradan Netanyahu’ya soruyorum; Sende atom bombası var mı yok mu? Sıkıysa açıkla.” diye sordu.

Erdoğan daha sonra ise, “Ey İsrail, sende atom bombası ve nükleer bombası var. Bunları biz biliyoruz. Artık ecelin geliyor. Neye sahip olursan ol gidicisin.” şeklinde konuştu.

“İsrail ecelin geliyor, gidicisin…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

“Savaşın da bir ahlakı vardır. Savaş hukukunun ilk kuralı ise çocuklara, kadınlara ve yaşlılara hastalara dokunmamaktır. Küvezdeki kundaktaki bebekleri katledenler, insanların suyunu, yakıtını keserek ölüme mahkum edenler… Buradan Netanyahu’ya soruyorum; Sende atom bombası var mı yok mu? Sıkıysa açıkla. Ey İsrail, sende atom bombası ve nükleer bombası var. Bunları biz biliyoruz. Artık ecelin geliyor. Neye sahip olursan ol gidicisin.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ