KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

22 Haziran 2024 tarihinde yayınlanan Polis Basın Bülteni’nde yaşanan olaylar:

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1. 21.06.2024 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Akıncılar – Ercan Anayolu üzerinde Demirli Köprü Mevkiinde, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu A.C.(E-56)’nin kullanımındaki araçta yapılan aramada yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahsı tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 21.06.2024 tarihinde, saat 20:20 sıralarında, Doğanköy’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, E.Ç.(E-37) ve F.Ş.(E-27), bir apartmanın damında saksılar içerisinde ekili bulunan hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan toplam beş kök bitkinin sulama ve bakımlarını yaptıkları esnada suç üstü tespit edilerek tutuklanmışlardır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ VE GÜMRÜĞE BEYAN EDİLMEMİŞ MAL TASARRUFU (GELİŞME)
2024 yılı Haziran ayı içerisinde Safaköy’de meydana gelen Ev Açma ve Hırsızlık meseleleri ile ilgili olarak, 18.06.2024 tarihinde Safaköy’de üç ayrı apartman dairesinde yapılan aramada ele geçirilen kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmemiş elektronik eşya ve  gıda ürünleri meselesinde aranmakta olan L.X.(E-35), Ercan Havalimanı’ndan yurt dışına çıkış yapacağı sırada tespit edilerek tutuklanmıştır.
Bahse konu şahsın üzerinde ve tasarrufunda bulunan araçta yapılan aramada, kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmemiş toplam 19 adet cep telefonu, bir adet  dizüstü bilgisayar ile 22.035 TL ve 815 ABD Doları nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU
1. 21.06.2024 tarihinde, saat 20.40 sıralarında, Gazimağusa’da Derinya Kara Giriş Kapısı’nda, GKRY Bölgesinden KKTC’ye geçiş yapan M.K.(E-60)’nin kullanımındaki araçta polis tarafından yapılan aramada, gümrüğe beyan edilmemiş 500 kg kuzu eti tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve araçta yolcu olarak bulunan S.K. (K-56)  tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. 21.06.2024 tarihinde, saat 23.15  sıralarında, Girne’de, faaliyet gösteren Ö.F.K.(E-30)’ye ait iş yerinde polis tarafından yapılan aramada, gümrüğe beyan edilmemiş toplam 15 adet elektronik sigara tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahsı tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ ALKOLÜ İÇKİ BULUNDURMAK
21.06.2024 tarihinde, saat 12.40 sıralarında, Dipkarpaz’da faaliyet gösteren bir işletmede polis tarafından yapılan kontrolde, yetkili makamdan izinsiz olarak muhtelif markalarda 95 şişe alkollü içki tasarruf edip satışa arz ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu iş yeri işletmecisi Y.Ö. (E-52) hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK
21.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Polis Ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam bir kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

YANGIN
1. 21.06.2024 tarihinde, saat 13:30 sıralarında, Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, seyir halinde bulunan Mert Can ÇEVİK yönetimindeki salon araçta, muhtemelen motor bölümünde meydana gelen yakıt kaçağının sıcak egzoz aksamlarına temas etmesi sonucu meydana gelen yangın neticesinde araçta maddi hasar meydana geldi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam  etmektedir.

2. 21.06.2024 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Gazimağusa’da, Beyrut Sokak  üzerinde bulunan Yıldız KILINÇ’a ait ikametgah içerisinde henüz tespit edilemeyen sebepten  dolayı meydana gelen yangın sonucu ikametgahın yatak odası içerisindeki muhtelif eşyalar ve mutfak dolapları yanarak zarar görmüştür. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soruşturma devam  etmektedir.

ÜLKE GENELİNDEKİ TRAFİK DENETİMLERİNDE 386 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ
21.06.2024 tarihinde, ülke genelinde Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2,476 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından dolayı toplam 386 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 3 sürücü tutuklandı, 20 araç ise trafikten men edilmiştir.

Rapor Edilen Trafik Suçları İse;
156’sı yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,
20’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak,
5’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak,
61’i sürüş esnasında cep telefonu kullanmak,
33’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak,
12’si seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak,
4’ü sigortasız araç kullanmak ve
95’i diğer trafik suçlarından oluşmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ