Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

İçişleri Bakanlığında Gece Kulübü İzin Krizi

İçişleri Bakanlığında Gece Kulübü İzin Krizi

İçişlerişleri bakanı Ayşegül Baybars ile müsteşar Mehmet Öznacar arasında yeni gece kulübü izni verilmesi konusunda gerginlik yaşandığı iddia edildi. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre; İçişleri Ayşegül Baybars’ın iki gece kulübü izin başvurusuna onay vermek istemesine rağmen müsteşar Mehmet Öznacar’ın buna karşı çıkmasından dolayı gerginlik yaşandığı iddia edildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDA GECE KULÜBÜ İZNİ GERGİNLİĞİ
İçişleri Ayşegül Baybars bakanlık koltuğuna oturduğu ilk günlerden beri gece kulüpleri konusunda oldukça rahatsız olduğu ve gece kulüpleri konusunda geçmişte çalıştay düzenlemesi ve kulüplerle ilgili olarak geçmişte yaptığı açıklamada Gece kulüpleri konusunun ülkede sorun olduğunu söylemesine rağmen yeni izin vermek istemesi şaşkınlık ile karşılandı. Ülkemizde çok fazla sayıda bulunan gece kulüplerinin düzenlemelerinin tamamlanmaması ve gece kulüplerinden kaynaklanan sorunların hala devam ediyor olmasına rağmen yeni izinlerin verilmesinin daha büyük sorunlara yol açacağı iddia edildi.
Geçmişte Gece kulüpleri ile ilgili Ayşegül Baybars ne demişti?
İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Gece Kulüpleri Çalıştayı Bakan Baybars’ın konuşması;
Bakan Ayşegül Baybars konuşmasında uzun yıllardır var olan bir probleme karşı, yokmuş gibi davranma dönemine son vermek için burada olduklarını vurguladı.
Baybars konuşmasına şöyle devam etti:
Yasalarda yer alan tanımlamalarla fiilen gerçekte var olan uygulamalar arasındaki farkları açık yüreklilikle kabul etmeyip, konuşmaz ve çözüm üretmezsek, ülkemizin üzerinde yıllardır var olan bu lekeyi ortadan kaldırmamız mümkün olmaz. Bu bilinçle hareket ederek bugün böylesi bir çalışma başlattık.
Çağdaş bir devlette fiilen olan, ancak yasayla düzenlenmediğinden dolayı yokmuş gibi kabul edilen uygulamalar olmaz, olamaz. Bunun kabul edilmesi halinde hukuk devletinden bahsetmek mümkün olmaz.
Konu ülkemizi ve insanımızı farklı açılardan, farklı yönlerden etkilemektedir. Kamu düzeni, genel sağlık, insan hakları, iş güvenliği, çalışma hayatı kuralları ve vergi bunlara örnektir. Bunların tümü, aslında bahsettiğimiz fiiliyatın yansıdığı alanlardır. Dolayısıyla tüm bu alanların düzenlenmesi konusunda, Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığıyla ortak bir çalışma yürütüp bir politika geliştirme kararlılığındayız.
Bugün burada sorunun adını doğru tanımlamak için ve bu konularda yapacağımız yasa çalışmalarını doğru zemine oturtmak için bulunuyoruz. Ülkemizde bu alanda yaşanan insan hakları ihlallerinin giderilmesi ve genelde insan ticareti ve seks köleliği ile mücadele için oluşturmayı düşündüğümüz mevzuata bu çalıştay’dan çıkacak sonuçların katkı koymasını umuyorum.
Çalıştay sonucunda çıkacak raporlar, kısa orta uzun vadeli hedeflerimiz somutlaştırmaya ışık tutacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ