Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Borcuna karşılık evindeki eşyaları zorla aldı!

Borcuna karşılık evindeki eşyaları zorla aldı!
  • KKTC
  • 10 Eylül 2021

Lefkoşa’da meydana gelen “Soygun”, “Ev açma”, “Kasti hasar” ve “Darp” meselesi ile ilgili olarak tutuklana zanlı Chritopher Pam Sha mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ali Gencer, zanlı Chritopher Pam SHA’nın “Soygun”, “Ev açma”, “Kasti hasar” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Gencer, 9 Eylül 2021 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde, Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesindeki bir ikametgâhta zanlının beraberindeki henüz tespit edilemeyen 4 erkek ve 2 kadın şahısla birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle A.O.I. ‘nın ikametgâhına kilitli olan giriş kapısını kasten ve kanunsuz olarak kırıp girdiğini ve ev açma suçunu işlediğini belirterek, daha sonra müştekiyi darp ederek kendisine ait, 1 adet siyah renk erkek çantası ve içerisindeki Apple marka laptopu, 1 adet mavi renk küçük Samsung marka cep telefonunu, 1 adet siyah renk erkek çantasını ve içerisindeki HP marka Laptopu ve henüz markası tespit edilemeyen 1 adet çantası olmayan Laptopu zor kullanarak alarak ele geçirdiğini, böylelikle soygun suçunu işlediğini kaydetti. Soruşturmanın henüz yeni başladığını, aranmakta olan kimliği meçhul şahısların, alınacak ifadelerin söz konusu olduğunu dile getiren Gencer, serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı müştekiye kendisine Nijerya parası vermesi karşılığında 3 bin 500 TL verdiğini ancak bu paranın karşılığını alamadığını, müştekinin ikametgâhına da bu sebeple gittiğini savundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ