Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Ataoğlu: “Tedbirlerimizi ciddiyetle sürdürmeliyiz”

Ataoğlu: “Tedbirlerimizi ciddiyetle sürdürmeliyiz”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Girne Kaymakamı Sinan Güneş ile görüştü.
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Girne Kaymakamı Sinan Güneş’i ziyaret ederek, bölgede yapılan çalışmalar ve yaşanan sıkıntılarla ilgili bilgi aldı.

Ataoğlu: “Karantina uygulaması devam etmeli”
Ataoğlu, korona virüs tedbirleri kapsamında yaşanan izolasyon döneminin vatandaşların bilinçli bir şekilde aldığı önlemlerde atlatıldığını belirterek, tedbirli davranmaya devam edilmesinin ve sınır kapıları açıldıktan sonra ülkeye gelenlere karantina uygulanmaya devam edilmesinin önemine vurgu yaptı.
Ülkenin bu süreçten olumsuz etkilendiğini belirten Ataoğlu, özellikle turizm ve eğitim sektörlerinin geliştiği Girne’de bu olumsuz etkilerin fazlasıyla hissedildiğini anlattı.
“İkinci dalganın olmasını bile düşünmek istemiyorum. Bu nedenle süreç sonrasında tedbirlerimizi ciddiyetle uygulamalıyız” diyen Ataoğlu, Girne Kaymakamlığı’na ve tüm yerel yönetimlere sergiledikleri özveri için teşekkür etti.
Ataoğlu ayrıca, Girne bölgesinde muhtar sayısının az olduğunu gördüklerini ifade ederek, sayının artırılmasını önerdi.

Güneş: “Sağlıkta vardığımız durum bizi motive etti”
Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Fikri Ataoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yaşanan zor sürecin bitmediğini söyleyen Güneş, bir takım eksiklikler yaşansa da sürecin başarılı gittiğini anlattı.
Başlarda ilk sırada sağlık olduğunu ancak artık ekonominin öncelikli olduğunu ifade eden Güneş, “çünkü iş insanları, kamu dâhil tüm çalışanlar, esnaf bu durumdan ciddi şekilde etkilendi. Kaymakamlık olarak bizler süreç boyunca hafta sonu dahil hizmet verdik. Yorucu bir dönem geçirdik ama sağlık konusunda vardığımız iyi durum bizi motive etti” dedi.
Ataoğlu’nun muhtar sayısının az olduğu yönündeki tespitinin doğru olduğunu ifade eden Güneş, muhtar sayısının artırılmasına yönelik çalışmanın yapılacağını bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ