Zeki Çeler: Eczacılar hala negatif etkilerle baş etmek zorunda

Zeki Çeler: Eczacılar hala negatif etkilerle baş etmek zorunda

TDP Genel Başkanı Zeki Çeler, 14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, ” Eczacılar hala negatif etkilerle baş etmek zorunda.” ifadelerini kullandı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, bağlı oldukları Bakanlıkça, tümü aynı kefeye koyularak hak etmedikleri olaylara muhatap edilen eczacıların gününü kutladı, TDP yönetiminde hak ettikleri değeri göreceklerini ve huzurla çalışmaya devam edeceklerini vurguladı

“ECZACILAR HALA NEGATİF ETKİLERLE BAŞ ETMEK ZORUNDA”

14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımlayan Çeler, yurttaşın en yakın sağlık danışmanı konumunda olan eczacıların ve eczacılık mesleğinin önemine işaret etti, son dönemde yaşanılan olumsuzlukları hatırlattı.

Çeler, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın eczacılara yönelik ağır ithamlarıyla başlattığı ve hatalarla dolu şekilde sürdürdüğü bir soruşturmayla yıpratılan eczacılar, bugün hala bu durumun negatif etkileriyle başa çıkmak zorunda. Suçluyu suçsuzu ayırt edemeden, herkesi aynı kefeye koyarak koca bir camia zan altında bırakıldı. Buna rağmen gerek gün içindeki mesaisinde gerek nöbetlerinde, yurttaşa en iyi hizmet verebilmek için canhıraş çalışmakta olan eczacıların gününü kutluyorum” dedi.

“NE ÖZÜR DİLENDİ NE KIRILAN ONUR TAMİR EDİLDİ”

Yaşanılan soruşturma sürecinde; eczacıların toplum önüne birer suçlu gibi atıldığını ancak neredeyse tıkanan bu sürecin sonunda hiçbir özür dilenmediğini ve eczacının kırılan onurunun tamir edilmediğini kaydeden Çeler, aynı zamanda başta kronik hastalar olmak üzere yurttaşın da mağduriyetinin devam ettiğini hatırlattı.

Çeler, “Yaşanan süreç nedeniyle yurttaş ilaca ulaşamaz durumda. Sigorta reçetesi yazmaktan imtina eden doktor, o reçeteyi yaparken huzursuz olan eczacı da bu duygularla yurttaşa yardımcı olmaya çalışıyor ancak Bakanlık’tan süreci pozitife çevirecek herhangi bir olumlu eylem ve söylem de yok. Bağlı oldukları Bakanlıkça hak etmedikleri olaylara muhatap edilen eczacılarımız; TDP yönetiminde hak ettikleri değeri görecek ve huzurla çalışmaya devam edecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ