Zaroğlu: “Milletin Partisi’yle siyasete dönüyorum”

Zaroğlu: “Milletin Partisi’yle siyasete dönüyorum”

9. Dönem Milletvekili Bertan Zaroğlu’ndan siyasette deprem etkisi yaratacak açıklama:

İÇİ ÇÜRÜMÜŞ ÇINARLARI DEVİRECEĞİZ
9. Dönem Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, yeni insanların içinde bulunduğu merkez ve çatı olacak yeni bir siyasi partiye ihtiyaç olduğunu belirterek, “Sağ cenahı temsil ettiğine inanılan içi çürümüş çınarların hepsini devirmeye, sol grubu temsil ettiğine inanılan siyasi partilerden umudunu kesmiş kesimlere umut olmak için bu ülkenin gençleri, kadınları ve yeni yüzleriyle Milletin Partisi olarak önümüzdeki günlerde siyaset sahnesinde olacağız” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLACAĞIM
Zaroğlu, “Bağımsız Milletvekili olarak geçen dönemde Milletin Partisi’nin üyesi olamıyordum geçen dönemde. Dolayısıyla başka bir genel başkanımız vardı. Ciddi engellemelere rağmen önemli bir çıkış yakaladı. Baskın bir seçime rağmen anketlerde oy oranı yüzde 3’ler civarındaydı. Ben Bertan Zaroğlu olarak Milletin Partisi’nin genel başkanlığına adaylığımı koyacağım. Milletin Partisi milletin umudu olacak. 4.5 aydır örgütlenme için temaslarım var. İstişarelerim sürüyor” diye konuştu.

ENKAZIN ORTAKLARI YENİ PARTİDE OLAMAZ

Zaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu partide kapımız herkese açık. Ancak çatı olacak bu siyasi partide denenmiş, yöneticilik yapmış siyasetçilerin kesinlikle olmaması gerekir. Bakanlık yapmış biri o siyasi partide iktidara gelse de ülkede neyi düzeltebilir? Geçmişte yönetimde bulunmuş bu kişiler yaşadığımız bugünkü enkazın ortağıdır. Bu günahlara ortak olmuş isimler yeni partide olmamalı. Bu partide daha çok gençler, kadınlar ve yeni yüzler olmalı.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ