Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Zaroğlu: “Asgari ücretli ölüme terk edildi”

Zaroğlu: “Asgari ücretli ölüme terk edildi”

Millet Partisi Genel Başkanı Bertan Zaroğlu, Zirve Kıbrıs Web TV’de gündeme ve siyasete ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Kirli akaryakıtı pahalıya alıp halkın cebini de sağlığını da mahvettiler”

Elektrik Santrali konusuna değinecek olursak, Sayın Arıklı, santral için şu ana kadar 90 bin tondan fazla ihalesiz akaryakıt alındı. Bu 50-60 milyon dolarlık bir harcamadır ve insanların akıllarına şüpheler sokuyorlar. Bu yanlıştır. Bununla da kalmadılar, alınan yakıtın çok kirli oluşu halk sağlığını tehlikeye atmaktadırlar. Hatta daha da irdeleyecek olursak, Bakanlık 300 milyoluk yakıtı 480 milyona alıyor. Bırakın halkın cebinden fazla para çıkmasını tekrar tekrar söyleyeceğim, insanlarımız kanser oluyor, kısır oluyor. Biz bu hataları dile getirdiğimizde ise bizlere saldırdılar ve iftira attılar. Bugün ise biz malesef haklı çıktık. Keşke çıkmayaydık.

“Asgari ücretli ölüme terkedildi”

Bu hükümet ilk kurulduğunda, bu hükümetin bir parçası olmaktan üzüntü duyuyorum fakat yaptıkları yanlışları gördüğüm zaman itiraz ettim ve hep karşısında durdum o yüzden vicdanım rahattır. Memur ve işçi kesintilerinde de karşı çıkan ben olmuştum.

Pahalılık her geçen gün artarken herşeye zam yapılırken asgari ücretlinin, özel sektör çalışanının tabiri caizse ölüme terkedilmesi kabul edilemez.

“Vatandaştan okul kayıtlarında yasadışı kayıt ücreti alınıyor”

Hal böyle iken, okulların açılmasına az kalan ve yazılmaların başladığı bu günlerde, kayıtlarda dar gelirli vatandaştan para talep ediliyor ve veremeyenlerin çocukları kaydedilmiyor ve insanlar okullarda çocukları önünde çaresiz ve mahçup oluyorlar. Bu da çok acı bir durumdur. Bunun sebebi de Eğitim Bakanlığı’nın denetimsizliğidir.

“Üzerine ölü toprağı serpilmiş siyaseti silkeleyeceğiz”

Uzun yıllardır aynı yüzler milletvekili ve bakan koltuklarında oturuyorlar. Siyasetin adeta enerjisi bitmiş durumdadır. Biz, Millet Partisi’nin oluşturduğu genç kadro ile kaybolan dinamizmi yeniden ateşlendirmek için siyasi arenaya çıkacağız. Üzerine ölü toprağı serpilmiş siyaseti silkeleyeceğiz.

“Koltuk sevdalılarına koltukları hediye edelim artık evlerinde otursunlar”

Halk, siyasete ve siyasetçiye küsmüş durumdadır. Bunun en büyük sebebi ise, halka yalan söyleyen, verdikleri vaadleri tutmayan ve gözleri koltuk sevdasından başka bir şey görmeyen siyasetçilerden kaynaklanmaktadır. Koltuk sevdalısı bakanlara, bakanlık koltuklarını hediye edelim. Artık evlerinde oturup mutlu olsunlar.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ