Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Zaroğlu: “Arıklı’nın iddiaları gerçek dışı”

Zaroğlu: “Arıklı’nın iddiaları gerçek dışı”

YDP Genel Başkan Adayı, Lefkoşa milletvekili Bertan Zaroğlu, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın YDP üyeleri için yapılan kamuoyu yoklaması hakkında yapmış olduğu açıklamalara açıklık getirdi.

Zaroğlu açıklamasında;
“Genel Başkanımız Sayın Erhan Arıklı, Birkaç gündür YDP üyelerinin eğilim ve düşüncelerinin tespit edilmeye çalışıldığı bir kamuoyu yoklamasına fena halde takmış durumda ..
Üyelerimizin görüş ve düşüncelerini, bir Genel Başkan olarak kendisinin tespit etmesi gerekirken bunu yapmayıp, yapılan kamuoyu yoklama çalışmasını “TÜRKİYEDEN BİR MÜDAHALE” olarak nitelendirecek kadar da ileriye gitti.
Erhan bey,
Önümüzdeki hafta Türkiye’ye gidip söz konusu anket şirketi ile ilgili İstanbul’da suç duyurusunda bulunacağını ısrarla ifade ettiği için bu basit tartışmaların içerisinde bulunmak istemesem de bazı gerçekleri işaret etmek benim için şart oldu ..
Global Araştırma Şirketi
Sayın Arıklı’nın iddia ettiği gibi Türkiye’de değil, Sayın Arıklı’nın koltuğunda oturduğu Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na bağlı Şirketler Mukayyitliğine kayıtlı bulunan yerli bir araştırma şirkettir.
Üstüne üstlük Yeniden Doğuş Partisi, sözkonusu şirketten daha önce
Sayın Arıklı’nın bizzat kendisinin girişimleri ile hizmet almış, faturası karşılığında da Erhan bey tarafından ücreti ödenmiştir.
Siyasi Partiler, hükümetler, sivil toplum örgütleri ve benzeri kuruluşlar zaman zaman kitlelerinin düşüncelerini öğrenmek için kamuoyu yoklaması yaparlar.
Ancak Sayın Arıklı’nın
ilginc söylemlerde bulunarak, partimizin genel başkanlığına aday olan şahsımı partinin üyelerini aramakla suçlamasını, kendi bakanlığından Bi haber bir şekilde #komik bir duruma düşerek, arka arkaya açıklamalar yapmasini hayretler içerisinde izlemekteyim ..
Bir kitleyi yönetme iddiasında olanlar, kitlelerinin ihtiyaç ve düşüncelerini bilmek durumundadır ..
Yönetme iddiasında olmayanlar ise kitlelerinin düşüncelerine önem vermez, birileri çıkıp önem verince de sadece bu şekilde gürültü çıkarırlar ..
Mesele bundan ibarettir ..
“YDP’YE ALGI OPERASYONU YAPILIYOR…” söylemi ile sanki partiye karşı bir saldırı varmış gibi bir algı oluşturup, insanların kendi etrafında toparlanmasını amaçlayarak asıl algıyı kendisi oluşturmaya çalışmaktadır ..
Ancak doğruların gün yüzüne çıkma gibi bir huyu vardır!
Sayın başkanın sürekli olarak,
gerçek dışı iddialarda bulunup daha sonra çark etmesine ülke olarak alışkınız ancak kendisine tavsiyem her duyduğuna inanarak altı boş söylemlerden uzak durması, Kurultay sürecinde parti içi adaleti tesis etmesi ve icraatleri ile öne çıkmasıdır ..
Bu durumun hem şahsı hem de partimiz adına daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Saygılarımla..” sözlerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ