Zaroğlu: “Adaylar belli değil, anketlerle algı operasyonu yapılıyor “

Zaroğlu: “Adaylar belli değil, anketlerle algı operasyonu yapılıyor “

Zaroğlu; “Anketlere bel bağlayanlara ‘23 Ocak akşamı görüşmek üzere’ diyorum”

Milletin Partisi Kurucusu Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, gündeme gelen seçim anketlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Erken seçim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte anketlerinde ortaya çıktığını belirten Zaroğlu; henüz adaylar daha belli değilken, seçim anketlerinde oranların açıklanıyor olmasını eleştirdi.

“Yabancı olduğumuz bir durum değil”

Kıbrıs Gazetesi’nin gündeme getirdiği anket sonuçlarına değinen Zaroğlu, söz konusu ankette Milletin Partisi’nin oy oranının yüzde 1’in altında gösterilmesi durumunun yabancı oldukları bir durum olmadığını belirtti.

Kurumlar saygınlıklarına gölge düşürmemeli

Anketin tamamen “algı operasyonu” olduğunu ifade eden Zaroğlu, anketi gündeme getiren yayın kuruluşuna da tavsiyede bulunarak; “sürekli algı operasyonları yapan şirketlerle iş yapacağına, saygınlığına gölge düşürmemek için daha ciddi anket yapan kurumlarla anket yapmalı” dedi.

“Halkın bize verdiği güçle burdayız”

“Biz siyasette bugüne kadar geldiğimiz noktaya anketlerle değil, halkımızın bize verdiği güçle geldik” diyen Zaroğlu, bu tarz anket oyunları ile ilk defa karşılaşılmadığını, aynı durumun 16 Ekim 2017’de yapılan bir anket sonuçlarında da yaşandığını hatırlattı.

“Senaryo aynı, aktörler aynı…”

O dönem mensubu olduğu YDP’nin oy oranının anket sonuçlarında %0.26 olarak gösterildiğini lakin yapılan seçimlerin sonucunda YDP’nin aldığı oyun %7 olduğunu vurgulayan Zaroğlu, bugün yine aynı senaryonun aynı aktörlerle sürdürülmekte olduğunu dile getirdi.

“Korkunun ecele faydası yok; 23 Ocak akşamı görüşeceğiz”

“Milletin büyük teveccüh gösterdiği Milletin Partisi’ne de aynı tuzak kurulmaya çalışılıyor” diyen Bertan Zaroğlu, yapılmaya çalışılan algı operasyonlarının korkudan başka bir noktaya varmadığını belirttiği açıklamalarına şu cümlelerle son verdi;  “Belli ki bazıları için korku dağları sarmış vaziyettedir. Ancak korkunun da ecele faydası yoktur. Biz siyasette bulunduğumuz noktaya anketlerle değil, bu anketlerle çarpışa çarpışa geldik. Bu ankete bel bağlayanlara da 23 Ocak akşamı görüşmek üzere diyorum…”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ