Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Zanlı teminatla serbest bırakıldı

Zanlı teminatla serbest bırakıldı
  • KKTC
  • 03 Şubat 2023

Lefkoşa’da meydana gelen “ Elektronik Haberleşme Yasası ve Şans Oyunları Yasasına Aykırı Hareket Etmek” suçlarından tutuklanıp serbest kalan zanlılar Müslüm Kartal, Sinan Yıldırımlar, Suat Yıldırımlar, Halil Sümer, zanlı Olcay Oksay, Mehmet Güleç ve Eren Zeytuncu’nun ardından aranan Mehmet Tahtacı da tutuklanıp dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Mehmet Davulcu, olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’ndan alınan bilgide; Aralık 2022 ve Ocak 2023 tarihleri arasında KKTC’de faaliyet gösteren bir cep telefonu operatörü bayisinden birçok şahıs adına ilk tespitlere göre yaklaşık 2000 adet sim kartının kayıt edilip, bu sim kartların bağlı bulunduğu cihazların IMEI numaralarının klonlanarak Elektronik Haberleşme Yasasına aykırı hareket edildiğinin öğrenildiğini anlattı. Polis, 23 ocak 2023 tarihinde mesele ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında zanlının tespit edilerek, tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının ilerde davalarında hazır olmalarını sağlanmak için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 40 bin TL nakdi teminat yatırması, haftada üç gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve 200 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ