Z kuşağının yeni çılgınlığı: Brokoliyle çil yapıyorlar

Z kuşağının yeni çılgınlığı: Brokoliyle çil yapıyorlar

Türkiye’de de yayılıyor… Z kuşağının yeni çılgınlığı: Brokoliyle çil yapıyorlar
Sağlıklı bir yaşam için yenmesi tavsiye edilen brokoli artık bambaşka bir bağlamda kullanılıyor. Başta Z kuşağı mensupları olmak üzere pek çok kişi, bu sebzeden makyajda faydalanmaya başladı.

TikTok ve Instagram’daki fenomenler, kendilerine brokoliyle sahte çil yapıyor. Bronzlaştırıcılarını bu sebze yardımıyla yüzlerine sürerek seksi buldukları noktaları yüzlerine ekliyorlar.

Z kuşağından New Yorklu Paulina Reitman, TikTok’ta yayımladığı ve 170 bini aşkın kişinin izlediği videoda bir yandan bu sebzeyi yanaklarına sürerken diğer yandan da “Şu anda gerçekten deliymiş gibi gözüküyorum” diyor.

İsveçli model Cajsa Wessberg de Instagram’da 600 bini aşkın beğeni aldı.

Diğer yandan Türkiye’de de bu trend yayılıyor.

Pek çok yayın organının muhabiri de bu trendi deneyerek test etti. Cosmopolitan’dan Lia Mappoura sonuçtan etkilendiğini söylese de kendisinin böyle bir şeyi düzenli olarak yapmayacağını savundu.

Metro’dan Rachel Charlton-Dailey ise bir daha deneyebileceğini belirttikten sonra “Şimdi brokoliyi silip fırına atma zamanı” dedi.

New York Post, Alanya’da yaşayan Takwa Larsen’in kına kalemiyle çil yapmaya çalışıp aldığı kötü sonuçla geçen yaz viral olmasını hatırlattı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ