Yunanistan Dışişleri Bakanı’ndan Türkiye açıklaması: Komşuyla diyalog vatana hizmettir

Yunanistan Dışişleri Bakanı’ndan Türkiye açıklaması: Komşuyla diyalog vatana hizmettir

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yerapetritis, son günlerde Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan olumlu havaya dikkat çekti ve “Komşumuzla konuşabiliyor olmamızı, vatana hizmet sayıyorum” dedi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yerapetritis, Türk-Yunan ilişkilerinde yaklaşık 1.5 yıldır yaşanan gerginliklerden uzak, sakin dönemi savundu. “Komşumuzla konuşabiliyor olmamızı, vatana hizmet sayıyorum” dedi.

“TÜRKİYE İLE DİYALOG VATANA HİZMET ETMEKTİR”

Son dönemde Ankara-Atina hattındaki olumlu hava sürüyor. Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis Atina’da düzenlenen bir panelde konuştu.
Yerapetritis “Komşumuzla konuşabiliyor olmamızı, vatana hizmet sayıyorum. Saf değiliz ve her şeyde mutabık kalamayacağımızı elbette biliyoruz. Ancak, aramızda konuşabilmemizi, gerginlikleri dindirebilmemizi ve bir diplomasi, diyalog yolu oluşturabilmemizi sağlayacak elverişli koşulları yaratmak, gelecek nesillere karşı olan borcumuzdur” dedi.

“KAZA OLURSA “VAR” SİSTEMİ YOK”

Yerapetritis Ege’deki sakin döneme de değinerek “Gayretlerimizin sonuçlarını görüyoruz. Bu sonuçlarını değerini anlayamayanlara şunu söyleyeceğim. Eğer, Ege’de bir kaza meydana gelirse, bunu telafi etmek için futboldaki video yardımcı hakem sistemi yani VAR sistemi yoktur. Kaza düzeltilemez ve Orta Doğu’da da gördüğümüz gibi felaket sonuçlar doğurabilir. Biz bunu istemiyoruz” diye ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ