Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Yükseköğrenim WhatsApp Destek Hattı” yarın hizmete sokuluyor

“Yükseköğrenim WhatsApp Destek Hattı” yarın hizmete sokuluyor
  • KKTC
  • 06 Nisan 2020

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, yurt içinde okuyan üniversite öğrencileri ile yurt dışında üniversite eğitimi gören KKTC vatandaşlarının sorunlarının çözümü için yeni bir uygulamayı daha devreye sokuyor.

Buna göre, yurt içinde yer alan üniversitelerde okuyan üniversite öğrencileri ile yurt dışında üniversite eğitimi gören KKTC vatandaşı öğrencilerin sorun ve taleplerini en kısa sürede çözüme ulaştırıp, öğrencinin konu hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak 0539 103 23 33 numaralı “Yükseköğrenim WhatsApp Destek Hattı” yarın hizmete sokuluyor.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada yazılı olarak iletilecek soru ve taleplerin hızlı ve etkin bir biçimde yanıtlanmasını sağlamak amacıyla Yükseköğrenim Destek Hattı’nın kurulması üzerinde bir süreden beri çalıştıklarını, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu çalışmaları hızlandırdıklarını ve yarından itibaren kullanılabilecek hale getirdiklerini söyledi.

Çavuşoğlu açıklamasında, “Ülkemizde pandemi dönemini geçiren yükseköğrenim öğrencilerimizin karşılaştıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmak adına yoğun mesai harcadığımızı belirtmek isterim. Bu dönemde her zaman öğrencimizin yanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Çavuşoğlu açıklamasının devamında “İlk etapta Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak başlıyoruz. WhatsApp Yükseköğrenim Destek Hattı’mızın numarası ise “0539 1032333”. Tüm yükseköğrenim öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ