Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Yılmaz, yeni kitabını Harmancı’ya takdim etti

Yılmaz, yeni kitabını Harmancı’ya takdim etti
  • KKTC
  • 09 Ağustos 2021

Zehra Onbaşı Yılmaz, “Müzik Etkinlikleri ile Kıbrıs Türk Çocuk Oyunları” isimli kitabını, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı’ya takdim etti.

Belediye’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Yılmaz’ın Kıbrıs Türk çocuk oyunlarıyla ilgili şarkı ve tekerlemeleri içeren kitabı, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde yazıldı, 10 adet Kıbrıs Türk çocuk oyunuyla ilgili 20 şarkı içeriyor; ayrıca kitap içerisindeki QR kod okutularak bu şarkılara ulaşılabiliyor.

Belediye’nin açıklamasında, kitabın okullarda ek kaynak kitap olarak kullanılabilmesi için Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Talim Terbiye Dairesi tarafından da onaylandığı kaydedildi.

LTB Başkanı Harmancı, ülke kültürünü yansıtan eserlere her daim değer verdiklerini belirterek, Yılmaz’ın Kıbrıs Türk çocuk oyunlarıyla ilgili şarkı ve tekerlemeleri içeren kitabının büyük öneme sahip olduğunu belirtti ve Yılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi.

Yılmaz da ziyaretinde kitabı ile ilgili Başkan Harmancı’yı bilgilendirerek, LTB ile ortak projelere imza atmaktan mutluluk duyacağını söyledi.

KİTAP TANITIMI BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

“Müzik Etkinlikleriyle Kıbrıs Türk Çocuk Oyunları” kitabının tanıtım ve imza günü bugün saat 19.00’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleşecek.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ