Reklam
Reklam

“Yıllarca ihmal edilen alt-yapı yatırımlarının bedelini ödüyoruz”

“Yıllarca ihmal edilen alt-yapı yatırımlarının bedelini ödüyoruz”
  • Manşet
  • 19 Ağustos 2023 – 17:15 17:15

Girne Belediyesi, Karakız Kanalizasyon Pompa İstasyonu’nda bulunan motorlarda arıza meydana geldiğini açıklayarak arızanın, ada genelinde yaşanılan düzensiz elektrik kesintileri nedeni ile ortaya çıktığının düşünüldüğünü kaydetti.

Belediyeden yapılan açıklamada, arızanın giderilmesi adına Girne Belediye ekiplerinin 24 saati aşkın süredir çalışmalarına devam ettiğini belirterek, sorunun bir an önce giderilebilmesi adına farklı bir istasyondan alınacak bir pompanın, Karakız Kanalizasyon Pompa İstasyonu’na götürülerek, buraya monte edileceği ifade edildi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Girne Belediyesi ekiplerinin 24 saatten uzun süredir sorunu gidermek için çalıştıklarını kaydetti.

Gelinen noktada, istasyondaki yoğunluğun arttığı saatlerde mevcut pompanın yetersiz kalma ihtimali olduğunu kaydeden Şenkul, bunun denize atık su deşarjı anlamına geldiğini belirtti.

Sadece olumlu bilgileri değil bu tip olumsuz gelişmelerin de halk ile paylaşılması gerekliliğine işaret eden Şenkul, ekiplerin akşam saatlerinde başka bir istasyona ait pompayı Karakız İstasyonu’na monte etmeyi denemek için çalışma yapacağını sözlerine ekledi.

Bir sene içerisinde bu istasyonların tümünü yenileneceği bilgisini de açıklamasına ekleyen Şenkul, yaklaşık 18-20 milyon TL’lik yatırım gerektiren bu değişim için hali hazırda açık olan UNDP ihalesinin makul rakamlarda sonuçlanmasını beklediklerini vurguladı.

“Yaşanan bu olumsuzluktan ötürü çok üzgünüz.” şeklinde konuşan Şenkul, “yıllarca ihmal edilen alt-yapı yatırımlarının bedelini ödüyoruz ama bizim olumsuzlukların arkasına sığınma lüksümüz yok. İşimizin zor olduğunu biliyoruz ama yılmak, beklemek, ertelemek yok. Çözeceğiz…” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ