Reklam
Reklam

Yerde bulduğu kredi kartını çaldı

Yerde bulduğu kredi kartını çaldı
  • KKTC
  • 5 Haziran 2023 – 15:04 15:04

Lefkoşa’da meydana gelen bularak sirkat meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ferit Sakarya mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, olguları aktardı. Polis, zanlı Ferit Sakarya’nın “Bularak Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirtti. Polis, 2 Haziran 2023 tarihinde Lefkoşa Fuar alanı içerisinde düzenlenen konser alanında Karşıyaka’da sakin Ferit Sakarya’nın (E-53), bahse konu fuar alanı içerisinde Ceyda Yüksel tarafından düşürülen kredi kartını bularak sirkat ettikten sonra 3 Haziran 2023 tarihinde konu kredi kartı ile Karşıyaka’da faaliyet gösteren bir markette 5 kez temassız olarak kullanıp toplamda 2 bin 120TL alışveriş yaptığının tespit edildiğini anlattı. Polis, meselenin polisin bilgisine 4 Haziran 2023 tarihinde gelmesi üzerine Ferit Sakarya’nın aynı gün tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, aynı gün zanlının gönüllü ifade verdiğini ve dava tebliğinde de işlemiş olduğu suçu kabul ettiğini anlattı. Polis, zanlının etki edeceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, davalarında hazır bulunabilmesi için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ