Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

YDP yarınki güven oylamasına katılmayacak

YDP yarınki güven oylamasına katılmayacak

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Parti Meclisi, yarınki güvenoylamasına katılmama kararı aldı. Oy birliğiyle alınan kararda geniş tabanlı bir hükümet oluşturulması çağrısı yapıldı.

Parti Meclisi toplantısının ardından Genel Başkan Erhan Arıklı ve milletvekili Talip Atalay, açıklama yaptı. Alınan kararı okuyan Talip Atalay, “YDP’nin amacı kronikleşmiş sorunlara çözüm bulmaktır. Saner döneminde olduğu gibi Sucuoğlu döneminde de bu yönde bir adım atılamamıştır. Kabine savaşları nedeniyle icraat yapılamamıştır. UBP’deki, bu durumun devam edeceği anlaşılmıtır” ifadelerini kullandı.

YDP’nin Demokrat Parti (DP) ile biraraya gelerek 100 günlük eylem planı hazırlandığını aktaran Atalay, “Varılan mutabakat gereği, bu metnin 3 parti tarafından imzalanarak güvenoyu öncesinde kauoyuna açıklanması gerektiğini ancak UBP Parti Grubu’nun gündemine getirildiğinde, UBP milletvekillerinin bunu 2 küşük partinin dayatması olak lanse ettiğini ve Başbakan Sucuoğlu’nu eleştirdiklerini belirtti. Atalay, Sucuoğlu’nun da bu eleştiriler sonucu tereddüte düşürüldüğünü kaydetti.

Okunan açıklamada “UBP bu ülkede radikal önlem ve reformlar yapmaya hazır değildir. Böyle bir ortamda hükümetin içinde olmak YDP için kabul edilebilir değildir” denildi..

YDP Parti Meclisi’nin oybirliğiyle yarınki güvenoylamasına katılmama kararı aldığı kaydedilirken, Başbakan Sucuoğlu’nun görevi Cumhurbaşkanı Tatar’a iade etmesi ve geniş tabanlı bir hükümet oluşturulmasına katkı koyması çağrısı da yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ