Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

YDP Genel Başkanı Bangladeşlilerle bir araya geldi

YDP Genel Başkanı Bangladeşlilerle bir araya geldi

Bangladeşlilerle bir araya gelen Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, “Farklı kültürleri bir arada yaşatmak bizim zenginliğimizdir” dedi.
Partiden verilen bilgiye göre, Arıklı yeni yılın ilk gününde, Bangladeşlilerin etkinliğine ve kültür merkezlerinin Genel Kurulu’na katıldı.
Burada bir konuşma yapan Arıklı, “Kıbrıslı Türkler diline, dinine, ırkına bakmadan herkesi kucaklayan gönül zengini bir halktır” dedi.
Hangi sebeple olursa olsun bu ülkeye gelen ve vatandaş olmaya hak kazananların başlarının üstünde yeri olduğunu belirten Arıklı,vatandaşlık paydasında buluşan ve Anayasal eşitliğe inanan insanlar olduklarını dile getirdi.
Bangladeşlilerle din birliğine sahip olunduğunu da anımsatan Arıklı, “İslam dininin en önemli ilkelerinden birisi de bütün inananları kardeş kabul etmesidir” dedi.
“Kültürünüzü unutmayın. Ama Kıbrıs Türk Halkının kültürüne de alışın” şeklinde konuşan Erhan Arıklı,“Farklı kültürleri bir arada yaşatmak bizim zenginliğimizdir. Her Kıbrıs vatandaşı gibi sizlerin de çeşitli sorunları var. Bu sorunları biliyoruz ve iktidara geldiğimizde çözeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Bangladeşli vatandaşlar etkinliklerinde, Bangladeş’e mahsus çeşitli eğlence ve oyunlara da yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ