YDP Gençlik Kolları’ndan Avrupa Gazetesi’ne kınama

YDP Gençlik Kolları’ndan Avrupa Gazetesi’ne kınama
  • KKTC
  • 9 Eylül 2020 19:14

Yeniden Doğuş partisi (YDP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Kurtuluş Sözmen, yazılı bir açıklama yaparak Avrupa Gazetesi’ni kınadı…

Yeniden Doğuiş partisi (YDP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Kurtuluş Sözmen, “Avrupa Gazetesi’nin manşetiyle” ilgili yazılı bir basın açıklaması yaparak gazeteyi kınadı.

Sözmen açıklamasında,

Dün akşam Sn. Genel Sekreterimiz Bertan Zaroglu’na covid 19 teşhisi konmuş ve hastaneye yatırılarak tedavisine başlanmıştır.

Birçok siyasi erk ve lider geçmiş olsun dileklerini iletirken, bugün Avrupa Gazetesi kendine yakışır bir manşet atmıştır.

“Bertan Ersini öpsene” bu kadar alaycı ve saçma bir manşet ancak Avrupa Gazetesi’ne yakışırdı. “Koyun can derdin de kasap et derdine düsmüş” her gecen gün sağlık anlamında sınıfta kalan bir hükümet var. Bununla birlikte karantina alanlarının hepsi dolmuş durumdadır. İnsanlar canlarının derdine düşmüştür. Fakat bizim ülkemizde gazeteciyiz diye naralar atıp iki kelimeyi bir araya getirdiklerinde köşe yazarı olanlar şunları bilmeliler ki; insan sağlığı hiç bir zaman ne siyasi malzeme edilmeli nede sağlıkla dalga geçilmelidir.

Baktığımızda, Avrupa Gazetesi belden aşağı vurmak için en ufak sağlık olayında bile fırsatçılık yapmaktadır. Sn. Vekilimiz Bertan Zaroglu’nun sağlık sorunlarını alaycı bir üslup kullanarak manşet yapmasi kabul edebilecegimiz bir husus asla olamaz.

Biz vakurlugumuzu korumaya devam edecegiz. Ancak, Sn. Vekilimize yapılan bu saygısızlıgı esefle kınıyoruz.

Sirazesi olmayan, yalpalayan bir gemiye binmiş üç beş kendini bilmez kişiler eninde sonunda yok olmaya muhtaçtır. Böyle zihniyetlerin eninde sonun halkımız tarafından gereken dersin verileceginden hiç şüphesi olmasın.

Hergun vaka sayısının 30- 40 arttığı bir ortamda, birşeylerin düzelmesi için çaba göstermeye çalışan sağlık ekiplerine sonsuz şükranlarımızı sunarız…

Saygı ve sevgilerimle
YDP Gençlik Kolları Genel Başkanı
Kurtuluş Sözmen

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ