Yangına helikopterle müdahale ediliyor

Yangına helikopterle müdahale ediliyor

Tepebaşı’nda meydana gelen ve kontrol altına alınamayan yangına Türkiye’den gelen yangın helikopteri müdahale ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen yangın söndürme helikopteri, denizden su alarak yangına müdahale ediyor.

ÖZERSAY: “YANGINA 3 HELİKOPTER MÜDAHALE EDECEK”
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay Tepebaşı bölgesinde çıkan yangının rüzgarın etkisiyle hızla büyüdüğünü ve denize doğru ilerlediğini söyledi. Özersay, bölgeyi koordine etmeye çalıştıklarını, Türkiye’den bir helikopterin geldiğini, iki helikopterin yolda olduğunu bildirdi.
Özersay Rum Kesimi’nden de yangın söndürme uçağı gönderileceğini açıkladı.
Olay yerinde incelemeler yapan Özersay, yangının yerleşim yerlerine yakın olmasının sıkıntı yaratabileceğini de söyledi.

CUMHURBAŞKANI AKINCI, TEPEBAŞI’NDAKİ YANGIN BÖLGESİNE GİDEREK, İNCELEME YAPTI VE YETKİLİLERDEN ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Tepebaşın’daki yangın bölgesine giderek, inceleme yaptı ve yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akıncı, incelemesinin ardından Çamlıbel’de basına yaptığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ın en güzel orman alanlarından olan bölgede çıkan yangından büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Bölgede yaklaşık 8 ay önce fidan diktiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Akıncı, tüm gayret ve imkanlarla yangının söndürülmeye çalışıldığını söyledi.

Türkiye’den yangın helikopteri beklendiğini ve helikopterin Adana’dan yola çıktığı bilgisini alıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, yangının büyük çevre tahribatı yaratacağını, adadaki güzelliklerin, Kıbrıs’ın Türkü, Rumu Maroniti ile herkesin olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Akıncı, Güney Kıbrıs’tan da yangın söndürme çalışmaları için yardım talep ettiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dışişleri Bakanlığı girişimi ile İngiliz Yüksek Komiserliği’nden de helikopter talep edildiğini, ancak Dışişlerine helikopterin arızalı olduğu bilgisinin verildiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ