Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Üstel: “Hesap veremeyeceğim bir durum yok”

Üstel: “Hesap veremeyeceğim bir durum yok”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, bu ülkede Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın yatırımların geçtiği bir bakanlık olduğunu söyleyerek, covit-19’dan dolayı ekonomide ne kadar büyük sıkıntılar yaşandığına işaret etti.
Üstel, ülkenin önünü açmak için kendilerine gelen talepleri değerlendirdikleri, Lapta Belediyesi’nin ihalesi konusunda hiçbir zaman yalan söylemediğini, alnın açık olduğunu ve hesap veremeyeceği bir durum olmadığını vurguladı.
Kurumsal bir kurum bir şey istediğinde, yasal bir zeminde bunu yapmak için çalıştığını söyleyen Bakan Üstel, hükümetin açılımları yaparken kurumsal bir yapıdan kendilerinden Lapta’yla ilgili büyük bir yatırımın ülkeye gelmesi için talepte bulunduğunu ve kendilerinin de bunun aciliyetini araştırdıklarını anlattı.

“YATIRIM TURİZM…KONU BAKANLIĞI İLGİLENDİRİYOR”
İlgili şirketin, dünyanın her tarafında 10 bin yataklı otelleri olan bir şirket olduğunu ifade eden Üstel, ilgili şirket için yasal izinlerin gerekli yerler tarafından alındığını, yatırımın turizm olduğunu, dolayısıyla konunun bakanlığı ilgilendirdiğini söyledi.
İhaleye iki şirketin katıldığını anımsatarak, süreç hakkında bilgi veren Üstel, Bakanlar Kurulu sözleşmesini imzalamadığı için, birinci şirketin ihaleden çekildiğini bildirdiğini, feragatın geldiğini, ancak bir süresi olduğunu ve covit’den dolayı süreçte aksamalar yaşandığını kaydetti.
İkinci şirketin ise, 26 Haziran’da süre dolduğu için teminatı yatırdığını belirten Bakan Üstel, konu ile ilgili belgeleri Meclis Başkanlığı’na sundu.
Konuyu Bakanlar Kurulu’na getirdiğini, uçağın inmesi ve bürokratik işlemlerin yapılmasından sorumlu bakanlığın ise Turizm Bakanlığı olmadığını vurgulayan Üstel, buraya turistik bir gezi için gelinmediğini, Lapta Belediyesi’nin ise ayrı telden çaldığını kaydetti.
Konun araştırılması hakkında hiçbir sıkıntısı olmadığını söyleyen Üstel, bu insanlarla hiçbir görüşmesi olmadığını söyledi.
İlgili şirkete 26 Haziran’da ihale geçeceği için, şirketin yerinde inceleme yapabilmesi amacıyla kendisine gelen talebi değerlendirdiğini belirten Üstel, İhalelerle ilgili yasal düzenlemelere göre, ihaleden feragat etse bile yasal bir süreci olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ