Ünal Üstel: Dünyanın bize uyguladığı izolasyonları Türkiye üzerinden bertaraf ediyoruz

Ünal Üstel: Dünyanın bize uyguladığı izolasyonları Türkiye üzerinden bertaraf ediyoruz

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve Milli Takım sporcularının bulunduğu heyeti kabul etti. Üstel kabulde yaptığı konuşmasında, “Dünyanın bize uyguladığı izolasyonları Türkiye üzerinden bertaraf ediyoruz” dedi.

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve aralarında Türk Karate Milli Takım sporcularının bulunduğu heyeti Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul etti.

“DÜNYANIN BİZE UYGULADIĞI İZOLASYONLARI TÜRKİYE ÜZERİNDEN BERTARAF EDİYORUZ”

Kabulde bir konuşma gerçekleştiren Başbakan Ünal Üstel, Türk Karate Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için ülkesinde kamp yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dünyanın bize uyguladığı izolasyonları, Türkiye üzerinden bertaraf ediyoruz.” dedi.

Üstel, Türk Karate Milli Takımının KKTC’de bulunmasının önemini vurgulayarak, Türkiye’deki diğer federasyonlar ile kulüpleri ülkesinde kamp yapmaya davet etti.

Ziyaretten dolayı Türkiye Karate Federasyonu yetkililerine teşekkür eden Üstel, KKTC ile Türkiye’nin ilişkilerinin her zaman her alanda üst düzeyde olduğunu aktararak, şunları söyledi:

“Dünyanın bize uyguladığı izolasyonları, Türkiye üzerinden bertaraf ediyoruz. KKTC’nin ana vatan Türkiye dışında gidecek, sığınacak bir yeri yoktur. Bugün de sizin yaptığınız çok özel bir olay. Özellikle federasyonun böyle genç ve dinamik arkadaşlara ülkemizde kamp yaptırması bizim için çok güzel bir olay ve onurdur. KKTC izolasyonlar altında olduğu bir zamanda böyle güçlü federasyon ve takımların burada kamp yapmaları tanınırlığımız için önemlidir.”

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Uğuz da KKTC’ye oldukça başarılı üst düzey sporcular ile kamp yapmaya geldiklerini dile getirerek, “Burada olmaktan gururluyuz. Bu kampın bir diğer özelliği de sporcu gençlerimizin 2 Kıbrıs gazimiz ile kamp boyunca bir arada olacak olmasıdır.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ