Ünal Üstel-Cevdet Yılmaz görüşmesi bitti: Protokoldeki öncelikli projeler ele alındı

Ünal Üstel-Cevdet Yılmaz görüşmesi bitti: Protokoldeki öncelikli projeler ele alındı

Başbakan Ünal Üstel, Ankara’da Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ile bir araya geldi. Görüşmede, 2024 İktisadi ve mali iş birliği anlaşması ile gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli projelerin ele alındığı aktarıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Başbakan Sayın Ünal Üstel’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan memnuniyet duydum” diyerek, görüşmede, 2024 İktisadi ve mali iş birliği anlaşması ile gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli projeleri ele aldıklarını belirtti.

Cevdet Yılmaz, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, KKTC’nin refahı için hayata geçirilen proje ile Anadolu’dan gelen su ile içme suyu sorununun çözüldüğünü belirterek, “Şimdi de Kıbrıs’ın bereketli ovalarını suyla buluşturarak tarımsal üretimi destekleyeceğiz” dedi.

Bunun yanı sıra; sanayi, turizm, altyapı, sağlık, eğitim, ulaşım gibi konulardaki iş birliğinin artırarak KKTC’ye refah artışına katkı sunmayı sürdüreceklerini vurgulayan Yılmaz, “Hem Türkiye’de hem de KKTC’deki ekonomik ve siyasi istikrarın devamı ülkelerimiz ve bölgemiz için hayati önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Cevdet Yılmaz, yaptığı paylaşıma, şu şekilde devam etti:

“Bu bağlamda, Türkiye’de uyguladığımız programın planlı ve koordineli bir şekilde işliyor olmasının KKTC’ye ve Kıbrıs Türkü kardeşlerimize de çok olumlu yansımaları olacaktır. Hazırlıkları süren ve 20 Temmuz’da 50. Yılını idrak edeceğimiz Mutlu Barış Harekâtı’nın yıl dönümünü şimdiden kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Birliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ