Uluçay: “KKTC ekonomisi pandemi dönemiyle geriledi”

Uluçay: “KKTC ekonomisi pandemi dönemiyle geriledi”
  • KKTC
  • 18 Mart 2021 18:46

CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay, pandeminin getirdiği olumsuz koşullara işaret ederek, ekonomik sorunların giderilmesi için çalışılması ve ihtiyaçlara zamanında cevap verilmesi gerektiğini söyledi.

Uluçay, Ticaret Odası’nın yayımladığı bazı verilere de dikkat çekerek, “KKTC ekonomisi pandemi dönemiyle geriledi. 2020 yılı sonu itibarıyla ekonomide yüzde 14,3 civarında küçülme söz konusu oldu” dedi.

Ekonominin gelişmesi için sektörlerin kontrollü olarak açılmasının önemli olduğunu kaydeden Uluçay, bu dönemde hibe desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Uluçay, turizmde 2021’nin yaz sezonu yakalanmak isteniyorsa tanıtım ve pazarlama programları yapılması gerektiğini vurgulayarak, hibe desteğinin bu noktada da önemli rol oynayacağını ifade etti.

Teberrüken Uluçay, sektörlerin aşılanmasıyla ilgili bir program olmadığını ancak turizm sektörünün aşılanmasının, programa dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Pandemi döneminde belediyelerin de sıkıntı yaşadığını kaydeden Uluçay, kısa vadede belediyelere dönük aylık kullanılmak üzere 50 milyon TL ayrılması gerektiğini kaydetti.

Uluçay, kara sınır kapılarının yaz aylarında açılabilmesi için şimdiden girişim yapılması gerektiğini, bunun da ekonomi için önemli bir adım olacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ