Ülkü Ocakları Avrupa Gazetesi’ni kınadı

Ülkü Ocakları Avrupa Gazetesi’ni kınadı
  • KKTC
  • 21 Temmuz 2020 10:30

KKTC Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Arıcı, Avrupa gazetesini dünkü manşetinden dolayı kınadı.

Fatih Arıcı, yazılı açıklamasında, gazetenin manşetini “saçmalık” olarak niteledi ve “Mehmetçik Kıbrıs’a ansızın geldiğinde Kıbrıs güllük gülistanlık mıydı? Bahsedilen Rum zulmü ve akan mazlum Türk kanı hayal ürünü müydü?” diye sordu.

Avrupa gazetesinin Barış Harekatı’nı karalamaya çalıştığını, tahriklerle gündemde kalmak istediğini savunan Arıcı, gazetenin Kıbrıs konusunda bakış açısının ne olduğunu da açıklamasını istedi.

Gazetenin Türkiye’de “Kıbrıs Türk halkı Türkiye’yi sevmiyor” algısını oluşturmaya çalıştığını da savunan Arıcı, “Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ayrılmaz bir bütündür” dedi.

KKTC Ülkü Ocakları açıklaması;

“Kıbrıs Türklüğü başta olmak üzere Türkiye’deki ve Türk Dünyası’ndaki soydaşlarımızın gururla andığı, Kıbrıs Türklüğünün, Rum zulmünden kurtuluşu olan 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümünde; geçmişini hainlikle özetlediğimiz bazı basın organları şanlı harekatımızı söz konusu alarak, müsvedde kağıdından farksız sözde gazetelerinde attıkları manşetlerle saçmalardan seçmeler yayınlamışlardır.

Barış Harekatı ve mehmetçiğimizi kan dökmekle niteleyen tarih yoksunlarına soruyoruz; 1974’te Türk askeri kan döktüyse, 1974’ten önce Kıbrıs’ta dökülen gül suyu muydu? Cevap vermek için hiç kitap karıştırmasınlar. Zira sorumuzun cevabı, bu manşeti atan gazeteye beş yüz metre uzaklıkta olan Barbarlık Müzesi’nde herkesin anlayacağı bir dilde anlatılmıştır.
Kaç yıldır Kıbrıs’ta ikamet edip de Kıbrıs Türklüğünden ve Kıbrıs Tarihinden zerre nasiplenmemiş bu zevat açıklasın; mehmetçik Kıbrıs’a ansızın geldiğinde Kıbrıs güllük gülistanlık, bahsedilen Rum zulmü ve akan mazlum Türk kanı hayal ürünü müydü?

Bundan 46 yıl önce gerçekleşen kutlu Barış Harekatı’nı, karalamaya çalışan andropoza girmiş bir avuç bunak ile vatan hainliğini marjinallik zanneden ergenlikten çıkamamış, sivilce kadar aklı olan güruhun yaptıkları had sınırlarını yine aşmıştır.
Tahriklerle gündemde olmak isteyen,hakaret etmekten başka vasfı olmayan, papağan gibi zivaniyanın etkisiyle saçmalayan bu güruh, yine detone olan orkestralarıyla hainlik şarkılarını avazları çıktığı kadar bağırmaktadır.
Bu güruh neyin halüsinasyonunu yaşamaktadır merak etmekteyiz. 1974’ten önce “Kıbrıs adasında yapılanları ne içip unutmuştur bu akıl hastaları” diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.
Türk askeri sizin annenizi mi, babanızı mı, kardeşinizi mi vurdu da hâlâ şaklabanlık yapmaktasınız? Söyleyin de kuyruk acınız nedir bilelim. Sizin dünyaya bakış açınız Rum’un yanına yama olmak mıdır? Yönetimde bile adam yerine konmamak mıdır? Bunlara da bir cevap verin ölçünüz nedir görelim.
Destek vermeye gittiğiniz etkinliklerde bile linçe uğramaktasınız. Sizin dost bildiğiniz AKEL bile sizi kaç kere sattı, sayısını siz daha iyi bilirsiniz. Ne yaparsanız yapın tekrardan Kıbrıs Türk halkını mangal arkadaşlarınızın mezesi yaptırmayacağız. Anadolu’daki soydaşlarımız gerekirse, gerektiğinden daha çok şehit vermeye hazırdır. Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığını tartışmaya dahi açtırmamak için, seve seve şehit olacak yüz binlerce Türk evladı vardır.
Sizin bu yazdıklarınız üstünden Türkiye’de “Kıbrıs Türk halkı Türkiye’yi sevmiyor” algısı oluşturup adada adam yerine konulmadığınızı bilmeyen çevreler tarafından yaygara koparmasını seviyorsunuz. Ne yaparsanız yapın, atlayın, zıplayın, inandığınız neyse ona dua edin ama boşuna…

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ayrılmaz bir bütündür.

Ne gariptir ki sizin için düzenlenen yürüyüşte bile ne kadar patavatsız olduğunuzu bilen saz arkadaşlarınız size mikrofon bile vermezken, bu toplum size gazetecilik yapma hakkı tanıyor. Siz ise bu ütopik çıkışlarınızla birileri gelse de mağdur edebiyatı yapsak diye dua ediyorsunuz. Sizin kurduğunuz tuzaklara düşmedik ve düşmeyeceğiz. Sizi sizin alışmadığınız şekilde demokratik olarak kınıyoruz. Sizi destekleyen, bu hainliği gün yüzüne çıkmış gibi gazeteyi satanlardan satmayana kadar alışveriş yapmamaya davet ediyor, Allah bu millete bir daha “Bekledim de gelmedin” şarkısını dinletmesin diyoruz.

Türkiye’ye karşı aşk sözleri söyleyen, “Türkiye’yi seviyoruz” edebiyatı yapıp oy toplayanları da bu kişilere karşı demokratik olarak tepki koymaya davet ediyoruz. Kimin kaç yüzü varsa bu olayla birlikte görmek istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ