Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Tuzla Camisi’ne saldırı: Türkiye’den kınama

Tuzla Camisi’ne saldırı: Türkiye’den kınama

TC İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN, GÜNEY KIBRIS’TA CAMİYE BİZANS BAYRAĞI ASILMASINI KINADI
Türkiye İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Güney Kıbrıs‘ta Tuzla Camisi’ne camiye Bizans bayrağı asılmasını kınadı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Altun, Güney Kıbrıs’ta insanlığa ve vicdana sığmayacak bir saldırıya hüzün ve öfkeyle şahit olduklarını belirtti.

Larnaka’daki Tuzla Camisi‘ne Bizans bayrağı asılmasının inanç hürriyetini savunan herkesi derinden yaraladığını bildiren Fahrettin Altun, “Tarihin binlerce yıllık sayfaları içerisinde kendi payına yalnızca barbarlığın, fikir ve inanca saldırının, talanın ve soykırımın utanç verici şöhreti miras kalan alçak zihniyet İslam’a ve Türkiye’ye duyduğu derin nefret ve kini bir kez daha mabedlerimize saldırarak göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

“SUÇLULARIN CEZANLANDIRILMASINI İSTEMEK EN TABİİ HAKKIMIZDIR”

İletişim Başkanı Altun, şunları kaydetti:

“İslam’a ve Müslümanlara saldırmanın sözüm ona fikir hürriyeti adı altında artık kurumsal bir yapıya büründüğünü ve adeta teşvik edilircesine her geçen gün şiddetini artırdığını üzüntüyle müşahede etmekteyiz. Asırlar boyunca insanlığa barış ve selamet kaynağı ve kadim medeniyetimizin ufuk çizgisi olan İslam, her türlü sistematik saldırıya, tahrif ve bozgun hareketlerine karşı ilanihaye yollarımızı ve yıllarımızı aydınlatmaya devam edecektir. Türkiye, medeniyetinden aldığı ilham ve aşkla coğrafyamızı yeniden barış ve selamet diyarına dönüştürmek için tüm gücüyle mücadeleye devam edecektir. Bugün Akdeniz’in her bir köşesinde verdiğimiz destansı mücadele medeniyetimizden aldığımız kutlu ilhamın bir tezahürüdür.”

Türkiye‘nin, basit provokasyonlar gibi görünen bu tür eylemlerin altında yatan motivasyon kaynağının ne olduğunun farkında ve bilincinde olduğuna dikkati çeken Altun, şu değerlendirmede bulundu:

“İslam’a ve Türkiye’ye yapılan alçakça saldırıların bir an önce durdurulmasını ve suçluların cezanlandırılmasını istemek en tabii hakkımızdır. Herkes bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti, sembol mekanlar üzerinden kendi varlığına karşı işlenen her türlü alçak saldırıyı durduracak, tüm inanç ve kimliklerin barış içerisinde yaşadığı kardeşlik atmosferini Akdeniz’de yeniden inşa edecek kabiliyet ve kudrettedir.”

TC DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ, GÜNEY KIBRIS’TA CAMİYE BİZANS BAYRAĞI ASILMASINI KINADI
Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş
, Güney Kıbrıs’ta bir camiye Bizans bayrağı asılmasını kınadı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Erbaş, şunları kaydetti:

Güney Kıbrıs’ta camilere yönelik provokasyonlara maalesef bir yenisi daha eklendi. Tuzla köyündeki camiye yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Toplumsal barışı hedef alan bu provokasyonlar bir an önce engellenmeli, yapanlara hak ettikleri cezalar en kısa sürede verilmelidir.”

TC ADALET BAKANI GÜL, GÜNEY KIBRIS’TA CAMİYE BİZANS BAYRAĞI ASILMASINI KINADI
Türkiye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,
Güney Kıbrıs’ta camiye Bizans bayrağı asılmasını kınadı.

Gül, Twitter hesabındaki paylaşımında, şunları kaydetti:

“Bir hafta içinde önce Limasol, sonra Larnaka‘da iki camiye düzenlenen alçakça saldırıları şiddetle kınıyorum. Rum yönetimini, bu provokatif eylemlerin tekrarlanmaması için acilen önlem almaya, failleri yakalayıp hukuki işlemleri yapmaya davet ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ