Reklam
Reklam

Türkiye’deki siyasiler Tatar’ı tebrik etti

Türkiye’deki siyasiler Tatar’ı tebrik etti

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ KURTULMUŞ, ERSİN TATAR’I KUTLADI
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, resmi olmayan sonuçlara göre KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı tebrik etti.
Kurtulmuş, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “KKTC ile birlikte yeni bir geleceğe. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı canı yürekten tebrik ediyor, Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesinde her zaman destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ÇAVUŞOĞLU, TATAR’I KUTLADI

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçimi kazanan Ersin Tatar’ı kutladı. Çavuşoğlu twiter mesajında şunları kaydetti:
“KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Ersin Tatar’ı gönülden kutluyoruz. Kıbrıs Türkünün refahı, kalkınması ve güvenliği için hep birlikte çalışacağız. #KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki meşru hak ve çıkarlarını hep birlikte koruyacağız.”

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, RESMİ OLMAYAN SONUÇLARA GÖRE CUMHURBAŞKANI SEÇİLEN TATAR’I KUTLADI
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Başbakan Ersin Tatar’ı tebrik etti.
TBMM Başkanı Şentop, Tatar’ın seçilmesi dolayısıyla resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu.
Şentop, paylaşımında, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucuna göre KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Ersin Tatar’ı tebrik ediyorum. Seçim sonuçlarının KKTC halkına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU ERSİN TATAR’I KUTLADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı kutladı.
Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, KKTC’deki cumhurbaşkanı seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu.
KKTC Cumhurbaşkanı olarak seçilen Tatar’ı kutladığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Mustafa Akıncı’ya da bugüne kadar sürdürdüğü görev nedeniyle teşekkür ediyorum. Gönlümüz, her daim Kıbrıs’ın iyiliğinden yana, sonuçlar Kıbrıs Türk halkına hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

TC ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI DÖNMEZ’DEN KKTC CUMHURBAŞKANI SEÇİLEN TATAR’A TEBRİK
TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Ersin Tatar’ı tebrik ederek, “Önümüzdeki dönem daha güçlü iş birlikleriyle enerji başta olmak üzere ilişkilerimizi daha da derinleştireceğiz.” ifadesini kullandı.
Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Sayın Ersin Tatar’ı tebrik ediyorum. Türkiye ve KKTC’nin kaderi ortaktır. Önümüzdeki dönem daha güçlü iş birlikleriyle enerji başta olmak üzere ilişkilerimizi daha da derinleştireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ