Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Türkiye işgalci değil, bu adaya kalıcı barışı getiren ülkedir”

“Türkiye işgalci değil, bu adaya kalıcı barışı getiren ülkedir”

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği önünde yapılan eyleme işaret ederek, “Her türlü demokratik hak ve özgürlüğü ayaklar altına alan bu söylemleri kabul etmem mümkün değildir. Yasal olarak, Polis Genel Müdürlüğü’müz gerekli soruşturmayı yapacaktır… Anavatan ile aramıza kin be nefret tohumları ekecek bu tür davranışlara aynı hoşgörü ile bakmamız mümkün değildir.” dedi.

Başbakan Ünal Üstel, yazılı açıklama yaparak, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği önünde yapılan eylemi değerlendirdi. “İşgal” pankartına işaret eden Üstel, ” “Her türlü demokratik hak ve özgürlüğü ayaklar altına alan bu söylemleri kabul etmem mümkün değildir. Yasal olarak, Polis Genel Müdürlüğü’müz gerekli soruşturmayı yapacaktır… Anavatan ile aramıza kin be nefret tohumları ekecek bu tür davranışlara aynı hoşgörü ile bakmamız mümkün değildir.” dedi.

Üstel’in açıklaması şu şekilde:

Ülkemizde her türlü eylem ve protesto, demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde değerlendirdiğim bir olgudur.
Buna da sonuna kadar sahip çıkmak, hepimizin vatandaşlık görevidir.Zor bir dönemde görev aldık, sorunların üstesinden gelmek için de adım adım, ama çok mesai harcayarak çalışmaya devam edeceğiz.

“TÜRKİYE İŞGALCİ DEĞİL, BU ADAYA KALICI BARIŞI GETİREN ÜLKEDİR”

Muhalefet partilerinin ve Meclis dışındaki bazı radikal grupların, demokratik eylem hakkını, uluslararası siyasi gerçeklerle de bağdaşmayan, kin ve nefreti körükleyen bir şekilde kullanmasını üzülerek izledim. Bu görüşler, KKTC vatandaşlarının görüşlerini yansıtmıyor.
Türkiye işgalci değil, bu adaya kalıcı barışı getiren ülkedir.

Türkiye bu adadan gitmeyeceği gibi, sadece Türklere değil, Rumlar’a da barışı getiren, adamızın bütününün garantörüdür.
Bu uluslararası anlaşmalardan öte, tarihsel bağımız ve zor günlerdeki desteği ile Anavatan Türkiye, güven içerisinde yaşamamızı sağlayacak adımları atan tek ülkedir.

“GEREKLİ SORUŞTURMA YAPILACAK”

Her türlü demokratik hak ve özgürlüğü ayaklar altına alan bu söylemleri kabul etmem mümkün değildir. Yasal olarak, Polis Genel Müdürlüğü’müz gerekli soruşturmayı yapacaktır. Eylem bir hak, ama toplumu bölmeye, Anavatan ile aramıza kim be nefret tohumları ekecek bu tür davranışlara aynı hoşgörü ile bakmamız mümkün değildir. Bu vesile ile sözlerimin sonunda halkımıza da sağduyulu davranma ve bu tür provakatif hareketlere prim vermeme çağrısı yapıyorum.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ