Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Türkiye ile Rusya masaya oturuyor

Türkiye ile Rusya masaya oturuyor

Erdoğan ile Vladimir Putin görüşmesi bugün dünya basınında geniş yankı bulurken Putin Türkiye’de doğal gaz dağıtım merkezi oluşturmaya hazır olduklarını söyledi. Putin’in bu açıklaması sonrasında Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Rus gazının Türk Akım doğal gaz boru hattı üzerinden Avrupa sevkiyatının gerçekleştirilmesi planına yönelik iki ülke arasında görüşmelerin önümüzdeki hafta başlayacağını duyurdu.

Gazprom Başkanı Aleksey Miller, sızıntılar nedeniyle Kuzey Akım doğal gaz boru hatlarından Avrupa’ya iletilemeyen Rus gazının Türk Akım doğal gaz boru hattı üzerinden Avrupa’ya sevkiyatının gerçekleştirilmesi planına yönelik Rus devlet televizyonuna açıklamalarda bulundu.

PROJE İÇİN MASAYA OTURACAĞIZ

Türk tarafıyla önümüzdeki haftadan itibaren görüşmelere başlayacaklarını söyleyen Miller, “Türk tarafı projeye büyük ilgi gösterdi. Biz de Türkiye Enerji Bakanı (Fatih Dönmez) ve Türk meslektaşlarımızla kurumsal düzeyde, önümüzdeki hafta başından itibaren diyaloğu kelimenin tam anlamıyla çok hızlı bir şekilde başlatacağız. Teklif edilen projenin hacmi ve zamanlaması konusunda masaya oturacağız.”

GAZ DAĞITIM MERKEZİ OLUŞTURULACAK

“Projenin uygulanmasına ilişkin tüketici ülkelerin pazarlarına gaz arzı için bir fiyat göstergesi haline gelebilecek bir ticaret platformu içerecek gaz dağıtım merkezi oluşturmayı düşünüyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ