Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

TÜRK-SEN’den 1 Mayıs mesajı

TÜRK-SEN’den 1 Mayıs mesajı
  • KKTC
  • 29 Nisan 2022

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN), 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, uzun saatler çalıştırılarak emeği sömürülen çalışanların yaşadığı sıkıntılara dikkati çekti.

TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, 1 Mayıs’ın tarihçesi ile ilgili bilgi aktararak, 1 Mayıs mücadelesinde hayatını kaybeden emekçileri andı.

Kuzey Kıbrıs’ta son zamanlarda hükümetin aldığı yanlış kararlar neticesinde ekonomik, sosyal ve siyasal yapının her geçen gün daha kötüye gitmesi nedeniyle çalışanların ve halkın açlığa ve yoksulluğa mahkum edildiğini savunan Bıçaklı, “Özellikle açlık sınırının altında olan asgari ücretle özel sektörde günde 10-12 saat çalıştırılan ve emeği sömürülen emekçiler, aileleri ile birlikte yaşamlarını sürdürebilmek için ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar” dedi.

Hükümetin sermayeye destek vererek emekçileri görmezden geldiğini öne süren Bıçaklı, bu sebeple 1 Mayıs İşçi Bayramını buruk kutladıklarını söyledi.

Bıçaklı açıklamasında, “Bu duygu ve düşüncelerle, 1 Mayıs mücadelesinde hayatını kaybeden Emekçileri Saygıyla anar, tüm çalışanların 1 Mayıs işçi bayramını kutlarız” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ