Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Tüm dünyada salgın inişe geçmişken Brezilya’da bir günde 1.262 kişi hayatını kaybetti

Tüm dünyada salgın inişe geçmişken Brezilya’da bir günde 1.262 kişi hayatını kaybetti

Brezilya’da son 24 saatte koronavirüse bağlı bin 262 ölüm vakası bildirildi. Bu rakam salgının başlamasından bu yana ülkede görülen en yüksek koronaya bağlı ölü sayısı olarak kayıtlara geçti. Tüm dünyada koronavirüs vaka sayısı düşüşe geçmişken Brezilya’da her geçen gün artması ülkede panik havası yarattı.

Güney Amerika ülkesi Brezilya’da koronavirüse bağlı ölü sayısı 31 bin 199’a yükseldi. Sağlık Bakanlığı raporlarına göre, Brezilya’da son 24 saatte 28 bin 936 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Ülke genelindeki toplam enfekte sayısı 558 bin 237’ye ulaştı. ABD’den sonra dünyada en fazla korona virüsvakası olan ikinci ülke olan Brezilya’da son 24 saatte bin 262 kişi korona sonucu hayatını kaybetti. Bu rakam salgının başlamasından bu yana ülkede görülen en yüksek koronaya bağlı ölü sayısı olarak kayıtlara geçti.

Brezilya, ABD, İngiltere ve İtalya’dan sonra en fazla koronavirüse bağlı ölümün yaşandığı ülke.

EN FAZLA YERLİLER ETKİLENDİ

Brezilya’da korona virüs salgınında en fazla yerli halkaların yaşadığı Amazonas eyaletini vurdu. Son 24 saatte korona virüse bağlı ölümler arasında 100’den fazla yerli kabile üyesinin olduğu bildirildi.

Şehirde yaşayan insanlardan farklı bir şekilde beslenen ve farklı yaşayan Amazonlardaki yerli halkın bağışıklık sistemi de farklı. Bu nedenle Amazonas’ın başkenti Manaus’ta bulunan Nilton Lins Hastanesi sadece yerli halkın tedavi edilebilmesi için uygun hale getirildi. Bu hastalar için özel olarak 53 yoğun bakım ünitesi hazırlandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ