Toros, “Haspolat ile Akıncılar arasındaki yol projesi ivedilikle hayata geçmedilidir”

Toros, “Haspolat ile Akıncılar arasındaki yol projesi ivedilikle hayata geçmedilidir”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne Milletvekili Fikri Toros, “Tecrit Edilmiş Luricina” konulu güncel konuşma istemi ile söz alarak, Akıncılar  (Lurucina)ve köy halkının sıkıntılarına değindi.

CTP Milletvekili Fikri Toros, Akıncılar’ın  ve köy halkının tecrit edildiğini, köye ulaşmak için bir yol olduğunu ancak onun da hasarlı olduğunu, Akıncılar halkının tüm yasal ve anayasal haklarından mahrum bırakıldığını kaydetti.

Akıncılar halkının tüm yasal ve anayasal haklarından mahrum bırakıldığını yineleyen Toros, halkın köyünü terk etmek zorunda kaldığını anlattı.

Akıncılar  için yapılması istenenleri sıralayan Toros, “Haspolat ile Akıncılar arasındaki yol projesinin ivedilikle gündeme gelerek hayata geçirilmesi; tereke ve devir işlemlerinin devlet tarafından üstlenilmesi; köye devlet tarafından bir takım yatırımlar yapılması; Akıncılar ve civar köylerin devlet tarafından agro turizm kapsamına alınması;  köye civar köylerden ulaşım sağlanması ve bölgedeki kara geçiş noktaların açılması” gerektiğini vurguladı.

Toros, CTP olarak konunun takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ