Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Töre’yi en sert şekilde kınıyorum”

“Töre’yi en sert şekilde kınıyorum”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu aranın ardından yeniden toplandı.

Verilen aranın ardından Meclis Başkanı Zorlu Töre başkanlığında yeniden toplanan Meclis oturumunda söz alan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, aradan önce yaptığı konuşmadan ötürü Töre’yi en sert şekilde kınadığını söyledi.

Bunları “provakatörlük” olarak niteleyen Erhürman, “CTP olarak kendisini bundan men ederim, tepkimiz sandığından daha büyük olur” dedi.

CTP’yi “Atatürk ve Dr. Küçük, Denktaş karşıtı” olarak göstermesini eleştiren Erhürman, Atatürk’ün, Meclis hükümeti sistemini kuran, cepheye giderken Meclis’ten yetki alıp giden ve dönünce hesap veren kişi olduğunu hatırlattı.

Töre’yi “Meclis ile ilgili kararları kafanıza göre alamazsınız, kararlar mecliste alınır, sadece bizi değil UBP’lileri de yok sayıyor” diye eleştiren Erhürman, “UBP milletvekilleri ile AB’de lobi çalışmaları yaparken, bu yazı bilgimize gelse ne diyeceğiz” dedi, Erhürman, Töre’ye “CTP ile ilgili Atatürk, Dr. Küçük ve Denktaş üzerinden konuşurken üç değil, otuz üç defa düşünsün bizim hakkımızda konuşmaya cürret etmesin” uyarısında bulunduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ