Tocci, AB’nin bölgede bir etkisinin bulunmadığını söyledi!

Tocci, AB’nin bölgede bir etkisinin bulunmadığını söyledi!

Tocci’den açıklamalar
İtalyan uluslararası ilişkiler düşünce kuruluşu “Istituto Affari Internazionali” Direktörü Dr. Nathalie Tocci, açıklamalarda bulundu.

 

 

 

İtalyan uluslararası ilişkiler düşünce kuruluşu “Istituto Affari Internazionali” Direktörü Dr. Nathalie Tocci, “Kathimerini” gazetesine, Gazze’ye yönelik insani yardım deniz koridorunun oluşturulması konusunda açıklamalarda bulundu.

“Kathimerini” gazetesine telefon aracılığıyla açıklamalarda bulunan Tocci, Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye insani yardım koridorunun oluşturulmasının, iyi ve hoşnutlukla karşılanan bir fikir olduğunu, Avrupa Birliği olarak bunun kara yollarının açılmasının yerine geçmediğini ve Gazze Şeridi’nin Batı Şeria’dan uzun vadede koparılmasına yol açmayacağını açıkça belirtmeleri gerektiğini de ifade etti.

Güney Kıbrıs’ın rolüne ilişkin bir soru üzerine Tocci, şu anki koşullarda deniz koridorunun sahip olunan en iyi şey olduğuna dikkati çekerek Güney Kıbrıs’ın rolünün olduğu sürece bunun iyi bir şey olduğunu belirtti.

Güney Kıbrıs’ın İsrail’e ne gibi bir etkisinin olabileceği ya da Kıbrıs’ın İsrail üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğinden ya da Güney Kıbrıs’ın, bölgede AB’nin parçalanan güvenirliliğini yeniden sağlayıp sağlayamayacağından bahsetmediklerini söyleyen Tocci, AB’nin bölgede bir etkisinin bulunmadığını, deniz koridorunun olmasının elbette iyi olduğunu yineledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ