Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Tiyatroya seyirci kalmak yerine tiyatro seyircisi olalım”

“Tiyatroya seyirci kalmak yerine tiyatro seyircisi olalım”

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ’27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ nedeniyle mesaj yayımladı.

Ataoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tiyatroya seyirci kalmak yerine tiyatro seyircisi olalım”

“Sanat gelişen ve gelişmekte olan toplumların en önemli göstergelerinden bir tanesidir.

Sanatın en kıymetli alanlarından biri olan tiyatro, dünden bugüne her zaman eğiten, düşündüren, sorgulatan bir yanı olmuş; perdeler daima bu sorumluluk bilinciyle açılmıştır.

Kültürel gelişimlerinde önemli bir rol oynayan ve yaşamın bir parçası olan tiyatro, karakterlerden dekorlara kadar sahnede bulunan her şey ile izleyicilerine bir mesaj iletmiş, farklı duygular hissettirmiş; bu yönüyle de tiyatro, insandan insana önemli bir iletişim aracı olmuştur. Tiyatro insanları bir araya getirir ve birbirimizi daha iyi anlamamıza yardımcı olur.

Barışın, birlik ve beraberliğin ülkesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bizler ve halkımız her zaman sanata ve sanatçıya büyük önem vermiştir. Başta Anavatan Türkiye ve dünya sahnelerinde, sahne alan başarılı tiyatrocularımız ve oyunlarımız bizleri gururlandırıyor bir okadar da duygulandırıyor.

Bu bilinçle hükümet olarak sanatın önemli bir parçası olan tiyatroya destek vermek ve gelişmesi için elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz.

Toplumların özgür, birleştirici ve eğitici sesi olan tiyatro sanatına emek veren, bizleri bu güzel dünya ile buluşturan herkese şükranlarımı sunuyor; Ön ve arka plandaki tüm emekçilerin ve tiyatroya gönül veren bütün tiyatro severlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutluyor, perdelerin her zaman umuda ve aydınlığa açılmasını canı gönülden diliyorum. Bu zorlu zamanlarda, tiyatro sanatının gücüne ihtiyacımız var.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ