Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“TİKA’nın desteği ile gönüllere dokunduk”

“TİKA’nın desteği ile gönüllere dokunduk”
  • KKTC
  • 19 Mayıs 2020

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle, vatandaşlara ve Türk Dünyasından gelerek KKTC’ de yüksek öğrenim gören, yurtlarda ve evlerde kalan öğrencilere yardım paketi dağıttı.


KKTC Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Uygun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıl dönümünde ve mübarek Kadir Gecesi’nde TİKA ile birlikte düzenledikleri anlamlı bir organizasyonla gönüllere dokunduklarını söyledi.
Vatandaşların ve Türk Dünyasından gelen öğrencilerin bayramlarını ve Kadir Geceleri’ni kutladıklarını ifade eden Hakan Uygun, Atatürk’ün izinde, Türkiye’nin yolunda birlik ve dayanışma içinde Dernek olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini vurguladı.
Hakan Uygun, “Vatandaşlarımıza ve öğrenci kardeşlerimize, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın, TİKA yönetiminin ve Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükeliğimizin selamlarını da ilettik. Özellikle, koronavirüs nedeniyle zor durumda kalan Türk Dünyasından gelen öğrenci kardeşlerimize destek ve moral verdik” dedi.
Birlik ve dayanışmayı ön planda tuttuklarını belirten Uygun, KKTC Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin daha önce de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu’nun desteğiyle yardım organizasyonu yaptıklarını anımsattı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ