Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Tatar, Erdoğan ile görüştü

Tatar, Erdoğan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile Ankara’da görüştü.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 27-29 Nisan’da BM öncülüğünde Cenevre’de yapılacak, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin de katılımıyla düzenlenecek 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferans öncesinde temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gitti.

Yoğun görüşme trafiği bulunan Ersin Tatar ile Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

Türkiye ile KKTC arasındaki ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirildiği, iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımların ele alındığı görüşmede, Cenevre’de 27-29 Nisan’da düzenlenecek “Gayriresmi 5+Birleşmiş Milletler Toplantısı” da dahil olmak üzere, Kıbrıs meselesine dair son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Görüşme sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tatar şunları söyledi:  “Cenevre öncesi Ankara’da tekrar bir değerlendirme fırsatı bulduk. Sayın Erdoğan çalışmalarımızı yerinde buldu. TC ile tam mutabakatla uyum içinde ve onların da desteğiyle Cenevre’ye gidip adada iki ayrı devlet gerçeğini dünyaya duyuracağız”

“Eski anlayışla bir yere varılamaz. Resmi müzakerelere geçilecekse, iki eşit egemen devlet statüsü kabul edilmeli. Yarın sabah özel uçakla ben ekibim ve TC heyetiyle birlikte Cenevre’ye gideceğiz”

“Hem elim güçlü, hem de gönül rahatlığı içinde gidiyorum. İki devletlilik vizyonumuz yavaş da olsa, dünya kamuoyunda da artık anlaşılmaya başlandı”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ