Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Tatar: “Aşılama, turizm ve eğitimin önünü açmak için zemin oluşturacak”

Tatar: “Aşılama, turizm ve eğitimin önünü açmak için zemin oluşturacak”

Aşı sonrası Cumhurbaşkanı Ersin Tatar açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada herkesin aşılanması gerektiğini kaydederek, aşının  turizm ve eğitim sektörünün önünü açacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Normal hayata dönmemiz için büyük bir fırsat yakalamış durumdayız. Dünya, aşı bulmakta zorlanıyor… Herkes halkını aşılamak için büyük bir rekabet yaşamaktadır” dedi.

Tatar, AB’den gelecek olan aşıları da alacaklarını ifade ederek, polemik yaratılmasına gerek olmadığını söz konusunun insan sağlığı olduğunu belirtti.

Tatar  açıklamasında;

“Bugün aşı oldum. Sağlık Bakanı Ali Pilli ve tüm Sağlık çalışanlarını gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederim. Sağlıkta olağanüstü bir başarımız var. Bu aşıları büyük bir özveriyle bize gönderen  Türkiye’ye teşekkürler. Sağlık Bakanı ile ben ilk aşıyı olduk. Dünya aşı bulmak ve aşılamak için mücadele içindedir. Aşıların dün gelmesiyle aşılama bugün başladı. AB’den gelecek aşıları da kullanacağız. Sağlık Bakanının yaptığı aşı planı kapsamında herkes aşılansın. Aşılamada belli bir oranın yakalanması durumunda turizm ve eğitimin önünü açmak için zemin oluşturulacaktır. İngiltere’de 100′ den fazla insanımızı kaybettik. Ailelerine başsağlığı ve sabırlar dilerim.” dedi

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ