Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Taçoy: “Günlük vaka sayıları 70’e dayanmışken seçime gitmek doğru değil”

Taçoy: “Günlük vaka sayıları 70’e dayanmışken seçime gitmek doğru değil”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hasan Taçoy, BRT’de Baykan Gürses’in sunduğu 45+ programına katılarak, Meclis Danışma Kurulu’nda görüşülecek olan “Ad-Hoc Komite oluşturulması” önerisiyle ilgili muhalefetin eleştirilerine tepki gösterdi.

“GRUBU OLMAYAN PARTİ TEMSİLCİLERİ DE KOMİTEYE GİRİP GÖRÜŞLERİNİ ORTAYA KOYABİLİR”

Muhalefetin uzlaşmacı tutumdan uzak bir tavır sergilediğini dile getiren Taçoy, Ad-Hoc Komite’nin, mecliste grubu bulunmayan parti dahil tüm siyasi partilerin oluşturduğu bir komite olacağını, böylece grubu olmayan partilerin temsilcilerinin de komiteye girip görüşlerini ortaya koyabileceğini söyledi.

“Grubu olmayan partiler böylece 48 vekil içinde bir varlık gösterebilir” diyen Taçoy, “Muhalefet bunu neden eleştiriyor?” diye sordu.

“GÜNLÜK VAKALAR 70’E DAYANDI, ERKEN SEÇİME GİTMEK DOĞRU DEĞİL”

Koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçiminin de ertelendiğini örnek veren Taçoy, “Şimdi de anayasaya aykırılık falan yok” dedi. Taçoy, vakaların sıfır olduğu dönemde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelendiğini; günlük vakaların 70’e dayandığı bir ortamda Ağustos ayında erken seçime gidilmesini doğru bulmadığını savundu ve sözlerine şöyle devam etti:

“Muhalefet de ara seçim yapılmasın diyor. Komitelerde eşit sayı var. Gelin bunu değiştirelim. Seçim Yasasını değiştirelim. Barajı arttıralım diyoruz. Onu da kabul etmiyorlar. Grubu olmayan partilere ‘gelin siz de görüşünüzü söyleyin’ dediğimiz de ona da yok diyorlar. Ya demokrasi ateşi yakarlar, ya meclis önünde açıklama yaparlar. Böyle muhalefet yapmayı tercih ediyorlar.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ