Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Taçoy: “Güçlü Yarınlar İçin Yol Açık”

Taçoy: “Güçlü Yarınlar İçin Yol Açık”

UBP Genel Başkanlığı için adaylık başvurusu yapan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla manifestosunu açıkladı.

Tek başına iktidar için yolaçık sloganıyla hareket eden Taçoy, 31 Ekim’de gerçekleştirilecek UBP kurultayında genel başkanlığı seçilmesi halinde izleyeceği yolu açıkladı. Taçoy’un sloganının hem ‘yol açık’ hem ‘yola çık’ şeklinde iki farklı anlam taşıması da dikkatlerden kaçmadı.

“HATAY’A GEÇMİŞ OLSUN”

Sözlerine Hatay’daki terör saldırısına ilişkin üzüntülerini dile getirerek başlayan UBP Genel Başkan Adayı Hasan Taçoy, Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. “Bölmeye çalışanlar hiçbir zaman başarılı olamazlar” diyen Taçoy, Türk milletini bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı.

“RAKİP DEĞİL YOL ARKADAŞI”

“Aday kardeşlerim benim rakibim değil yol arkadaşımdır. Birbirimize kırılmayacağız kurultaydan sonra da birlikte çalışacağız. Bugün sizlere yol haritamızı açıklamak için buradayız. Önce güçlü bir iktidar ardından da sürekli sorun çözen bir hükümet yaratacağız” diyen Taçoy, “Cumhurbaşkanlığı seçim zaferi sorumluluklarımızı artırdı. Şımarmayacağız, her seçim sonrasında sorumluluklarımız artıyor. Sorumlulukla hareket etmek her UBP’linin görevidir” şeklinde konuştu.

12 MADDELİK MANİFESTO

Taçoy ‘Neden Yolaçık’ diyerek 12 maddelik manifestosunu açıklarken, detayları da açıklanan 12 maddelik vizyon manifestosu şu şekilde:

1- Yeni bir ideal için
2-  Partimizi ileriye taşımak için
3- Vizyon sahibi bir UBP için
4- Güçlü bir ekonomi için
5- Tek başına iktidar bir UBP için
6- Kendini geliştiren bir UBP için
7- Kurumsallaşan bir UBP için
8- Sahiplenen bir UBP için
9- Yenilikçi bir UBP için
10- Gençlerimiz ve kadınlarımız için
11- Egemenliğimiz için
12- Kuzey Kıbrıs için

SORULARA DA YANIT VEREN TAÇOY, İDDİALI KONUŞTU…

“HİÇBİR ADAY ARKADAŞIMI ELEŞTİRMEYECEĞİM”

Kimse beni aday arkadaşlarımı eleştirirken göremez, sadece UBP değil, ülke içinde de birleştirici politikalarla hareket edeceğiz. Bugüne kadar her zaman ekip çalışmasına önem verdik bundan sonra da öyle olacak. KKTC halkının özne olacağı diplomatik adımları atmaktan çekinmeyeceğiz.

“DÖRTLÜ KOALİSYON İDDİALARI VAR”

UBP Genel Başkanı seçilmesi halinde, hükümeti kurma görevi kendisine verilirse Cumhuriyet Meclisi’nde bulunan siyasi partilerle koalisyon görüşmeleri yapacağını ifade eden Taçoy, “Ama öncelikle bu partilerin ne yapacaklarına bir karar vermeleri gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde kulağımıza gelenlere göre, hükümet ortağımız da dâhil, dörtlü koalisyonun yeniden canlandırılmak istendiği ve bir dörtlü seçim hükümeti kurmayı planladıklarını öğrendik. Bunları duyuyoruz, bu nedenle öncelikle siyasi partilerin bir karar vermesi gerekiyor” dedi.

“İLK TURDAN BU İŞ BİTECEK”

Benim yaptığım çalışmalar kurultayın ilk turdan biteceği yönündedir. Örgütlerimizin verdiği güven ve desteğe baktığımız zaman kurultay ilk turdan bitecek. Yol arkadaşlarımdan gerekli destek sözünü aldım. Ben yol arkadaşlarımla birlikte yola çıktım. Kurultayın bu nedenle ilk turdan biteceğine inanıyorum.

“HÜKÜMET HALEN GÖREVDEDİR”

“Ülke Başbakansız ve hükümetsiz değil” diyen Taçoy, “Yeni bir hükümet kurulana kadar mevcut hükümet görevdedir. Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu’na başkanlık edebilir. Bakanlar Kurulu’nu toplantıya çağırabilir ve kararlar alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ