Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Sürekli bir akış var, devlet olarak radikal kararlar almamız gerekiyor”

“Sürekli bir akış var, devlet olarak radikal kararlar almamız gerekiyor”

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu konuşmasında, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın konuşmasında “hadsizlikten, parodiye, oyunlara” kadar bir çok söz duyduklarına işaret ederek, bunu uzatırlarsa sabaha kadar konuşabileceklerini ama asli işleri yapamayacaklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, okullarda yabancı çocuklara Türkçe öğretmek için öğretmenlere kurs verdiklerine işaret ederek, eğitime önem verdiklerini ve gerekli tedbirleri almaya çalıştıklarını belirtti.

“Sürekli bir akış var, devlet olarak radikal kararlar almamız gerekiyor” diyen Çavuşoğlu, sorunu çözmeye çalıştıklarını kaydetti.

İskele, Gazimağusa ve Girne’de satışı yapılan yerlerle birlikte ailelerin de ülkeye geldiğini söyleyen Çavuşoğlu, yabancı artışının yüzde 60’ın üzerinde olduğunu belirtti. Konu üzerinde çalıştıklarını ifade eden Çavuşoğlu, tedbir alıp, zorunlu eğitim dışında kalan lise öğrencileri için hazırlık dil eğitimi üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Okulları sürekli ziyaret edip, çocuklarla konuştuğunu ve gelişimlerini izlediğini kaydeden Çavuşoğlu, yoğunluğun ciddi bir sorun olduğuna işaret etti. Çavuşoğlu, yabancı çocukların, özellikle lise öğrencilerinin okul saatleri dışında kendi ülke okullarının online derslerine katıldığını kaydetti.

Eğitim camiası olarak bu konuda ciddi mücadele ortaya koyduklarını ifade eden Çavuşoğlu, bu yoğunluk dikkate alındığında, bir hazırlık aşamasına önem verdiklerini, bu yönde ortaya konulan bir çalışma olduğunu ve bu hazırlık aşamasını geçemeyenlerin kayıt olamayacağını belirtti. Çavuşoğlu, bu sorunun mutlaka çözüleceğini kaydetti.

Çavuşoğlu, çocukların en değerlileri olduğunu ifade ederek, her türlü tedbiri alarak, sendika ve öğretmenlerle istişare içerisinde çocukların kayıp yaşamamasını sağlayacaklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ