Süleyman Uluçay: İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğiz

Süleyman Uluçay: İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğiz
  • KKTC
  • 19 Haziran 2024 09:34

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Glapsides Plajı’nın özel işletme kısmında cankurtaran olarak görev yapan Hasan Gocco’nun ırkçılık içeren sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklama yaparak, “İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğiz” dedi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay Glapsides Plajı’nın özel işletme kısmında yaşanan ırkçı uygulama ile ilgili açıklamada bulundu.

Süleyman Uluçay, plajda cankurtaranlık yapan Hasan Gocco’nun paylaşımın ardından açıklamalarda bulunarak, “İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğiz” dedi.

İşletmedeki uygulamanın insan haklarına doğrudan aykırı olduğunu ifade eden Başkan Uluçay, “Kimse kendini yasaların üzerinde görmemeli, Gazimağusa Belediyesi olarak bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız” açıklamasında bulundu.

Başkan Uluçay’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle;

“Gazimağusa Belediye sınırları içerisinde bulunan Glapsides Plajı’nın özel kişiye ait işletmesi maalesef talihsiz bir uygulama yaparak plaja belirli ülkelerden gelen insanları ve yanında yiyecek içecek getiren kimseyi sokmayacağını ifade etmiştir. İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğimizi ve ilgili işletme hakkında gereken hukuki işlemi yapacağımızı belirtmek isterim. Bölgemizdeki tüm plajların hangi kurallar çerçevesinde işletileceği, ordaki huzur ve güvenliğin nasıl sağlanacağı ve tüm bunların yasal çerçevesi bellidir. Kimse kendini yasaların üzerinde görmemeli, Gazimağusa Belediyesi olarak bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ