Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Suçunu itiraf etti

Suçunu itiraf etti
  • KKTC
  • 18 Haziran 2021

Yılmazköy’de meydana gelen hırsızlık meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ayşe Erı̇nçoğlu teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ferhat Oruç, olguları aktardı. Polis, 14.06.2021 tarihinde tarihlerinde Yılmazköy’de adresinde faaliyet gösteren Volkan Latif Elektronik ve Hırdavat Şirketinde Nurcan Volkan’ a ait gri renk el çantası içerisinde bulunan 5 bin 642TL nakit paranın kimliği meçhul şahıs/lar tarafından sirkat edildiğini belirtti. Polis, aynı gün yapılan geniş̧ çaplı araştırma ve konu iş yerine ait güvenlik kameralarından yapılan incelemede bahse konu parayı 11-12 Haziran 2021 tarihlerinde Yılmazköy’ de zanlı Ayşe Erinçoğlu’nun sirkat ettiğinin tespit edildiğini belirtti. Polis, aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği zanlı Ayşe Erı̇nçoğlu’nun tutuklandığını, yapılan soruşturmada ikinci bir gönüllü ifade vererek 2 Haziran’da 2 bin 200 TL daha çaldığını itiraf etiğini ve üzerinde yapılan aramada tasarrufunda 1108.10 TL nakit para bulunarak emare olarak zapt edildiğini belirtti. Polis,  mesele ile ilgili olarak tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlı Ayşe Erı̇nçoğlu’nun mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı iki kişinin 50 biner TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ