Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

‘Sokak savaşcıları’ mahkeme huzurunda

‘Sokak savaşcıları’ mahkeme huzurunda
  • KKTC
  • 12 Temmuz 2020

Lefkoşa’da meydana gelen Yaralama, Kanunsuz Bıçak taşıma, kavga ve rahatsızlık suçlarına methaldar oldukları gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Seyit Geçici, Ahmet Aygül, Zal Bolat, Mustafa Aygül ve Mehmet Aygül Bir Taraf Diğer Taraf Zanlı Ali Arslan, Mehmet Emin Taşlıtarla, Yusuf Uçar, Mehmet Ali Bebek ve İbrahim Uçar mahkeme huzuruna çıkarıldılar.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç, olguları aktardı. Polis, huzurda Bulunan Zanlı1-Seyit Geçici, 2-Ahmet Aygül, 3-Zal Bolat, 4-Mustafa Aygül Ve 5-Mehmet Aygül Bir Taraf Diğer Taraf Zanlı 6-Ali Arslan, 7-Mehmet Emin Taşlıtarla, 8- Yusuf Uçar, 9- Mehmet Ali Bebek Ve 10- İbrahim Uçar Diğer taraf olup Yaralama, Kanunsuz Bıçak taşıma, kavga ve rahatsızlık suçlarına methaldar olduklarını belirtti. Polis, 12.07.2020 tarihinde saat 00:30 raddelerinde Kızılbaşta bulunan Barış manço parkında yine aynı taraf Zanlı 1-Seyit GEÇİCİ, Zanlı 2- Ahmet AYGÜL, Zanlı 3-Zal BOLAT, Zanlı 4-Mustafa AYGÜL ve Zanlı 5-Mehmet AYGÜL aynı yerde bulunan diğer taraf Zanlı 6-Ali ARSLAN, Zanlı 7-Mehmet Emin TAŞLITARLA, Zanlı 8- Yusuf UÇAR, Zanlı 9- Mehmet Ali BEBEK ve Zanlı 10- İbrahim UÇAR’ın kız meselesi yüzünden çıkan kavgada birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurup, bir kavgada yer aldıklarını anlattı. Polis, henüz tespit edilemeyen şahıslar tarafından toplam uzunluğu 18 cm ağız uzunluğu 7 cm olan katlanabilir bıçak ile İbrahim Uçar’ın sol serçe parmağı ve Mehmet AYGÜL’ün sağ omuz altı ve sol arka sırtında kesikler meydana geldiğini mahkemeye aktardı. Polis, tüm zanlıların aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandıklarını anlattı. Polis, tahkikatın yeni başladığını, halen daha mesele ile ilgili aranan şahıslar, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi şu an devam eden kamera kayıtları olduğunu belirtti. Polis, ayrıca Uçar ve Aygül’ün kimin tarafından yaralandığının tespit edilemediğini belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ