Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Şirketin hesap bilgilerini ve şirkete ait cep telefonunu çaldı

Şirketin hesap bilgilerini ve şirkete ait cep telefonunu çaldı

Çalıştığı şirketin hesap bilgilerini ve cep telefonunu zimmetine geçiren zanlı Mehmet Sedat Doğan tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Mahmut Borucu, zanlı Mehmet Sedat Doğan’ın Kişisel Verilerin Korunmasına Aykırı Hareket ve Sirkat suçundan methaldar olduğunu belirtti. Polis, zanlı Mehmet Sedat Doğan’ın ithalat uzmanı olarak çalıştığı Metkin LTD’e ait bilgileri, yetkisi olmadığı halde kendi e-mailine göndererek, Kişisel Verilerin Korunmasına Aykırı Hareket suçunu işlediğini belirtti. Polis, ayrıca zanlının şirkete ait cep telefonunu işten ayrılmadan önce şirkete teslim etmeyerek, sirkat ettiğini belirtti. Polis, konu cep telefonunun zanlının tasarrufunda bulunup, emare olarak zapt edildiğini söyledi. Polis, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davasında hazır bulunmasını sağlamak için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün ispatı vücutta bulunması, 10 bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 150 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ