Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Sertoğlu: “Gerekirse ligler duracak”

Sertoğlu: “Gerekirse ligler duracak”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, tüm spor federasyonlarına mücadele çağrısı yaparak ülke sporunu içine düştüğü kriz durumundan kurtarmak için hükümet edenlere uyarılar da bulundu. Sertoğlu’nun birlik çağrısının ardından ise Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu da açıklama yaptı ve yöneticileri spor fonundan uzak durmaları konusunda uyardı.

SERTOĞLU: MAALESEF ÜLKE GENÇLİĞİNİN HAKKI YENİYOR

Ülke sporunun içinden çıkılmaz bir hal aldığını söyleyen Sertoğlu, ülke gençliğinin hakkının yendiğini kaydetti. “Sadece futbolda değil, tüm spor alanlarında faaliyetler durdu” diyen Sertoğlu, “Hakemler ödenemiyor. Elektrik ücretleri ödenemiyor. Yolluk ödenekleri ödenemiyor. Federasyonların bütçesi geçmesine rağmen, maalesef kaynak aktarılmıyor” şeklinde konuştu.

HER TÜRLÜ MÜCADELE İÇİN HAZIRIZ. GEREKİRSE LİGLER DURACAK

“Birileri, bu ülke gençliğini fazla hafife aldı, yalnız bırakabileceğini zannediyor” ifadesini kullanan Sertoğlu, KTFF’nin U15 ve kadın ligleri aktif halde olduğunu, 78 köyde de futbolun kesintisiz oynandığını belirtti.

“Bu noktadan bir adım geri atmıyorum. Fonda toplanan kaynağın, başka alanda harcanması suç” diyen Hasan Sertoğlu, hukuki mücadele de dahil, her türlü mücadele için hazır olduklarını, gerekirse liglerin duracağının altını çizdi.

32 FEDERASYON VE BİNLERCE SPORCU İLE SOKAĞA ÇIKMAYA HAZIRIM

Sokağın var olduğunu ve yalnız yürümeyeceğini aktaran Sertoğlu, 32 federasyon ve binlerce sporcu ile sokağa çıkmaya hazır olduğuna vurgu yaptı.

Sertoğlu, “Bir adım geri atmayacağım. Başbakan ve gerekli tüm mercilere bilgi verdim. Ya bu ülke gençliğine ve federasyonların tamamına sahip çıkılır, ya da sahalardan, salonlardan, pistlerden sokağa döküleceğiz” şeklinde konuştu.

Şaka yapmadıklarının kısa sürede anlaşılacağını ifade eden Sertoğlu, sabırlarının daha fazla zorlanmaması gerektiğini belirtti.

“ÜLKE GENÇLİĞİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Ülke gençliğinin sahipsiz olmadığını ve siyasilerin oyuncağı ise hiç olmadığının altını çizen Sertoğlu, “Neler yapabileceğimizi kısa sürede göstereceğiz. Tek bir federasyon sesini çıkarmasa da 32 federasyon adına, yani ülke gençliği adına futbol camiası tüm gücüyle bu adaletsizliğin ve umursamazlığın karşısında olacaktır” dedi.

HASAN GAZİOĞLU: SPORUN HEDEFİ ŞAŞTI

Sertoğlu’nun bu açıklamaları sonrası KTTF Başkanı Hasan Gazioğlu da açıklamalarda bulundu. Sporun hedefinin şaştığına değinen Gazioğlu,

“Hasan Sertoğlu Maliye Bakanlığı müsteşarı Cengiz Çoli’yi hedef alan bir açıklama yaptı. Bu konuda Sertoğlu’nu sonuna kadar destekliyorum. Geçen yıl üç federasyon başkanı (Ben, Enver Kaya ve Bahadır Ayhan) maliyenin kapısında sormuştuk ödemelerimizi. Biz federasyon başkanları bu sıkıntıyı ve stresi çekmek zorunda mı? Geçenlerde de yazdım, yapamıyorsanız çekilin. Yapabilen gelsin” şeklinde konuştu.

“BAŞARILAR İLE İLGİLENEN VAR MI? FOTOĞRAF ÇEKTİRMEKTEN BAHSETMİYORUM”

“Bu çocuklarımızın başarıları ile ilgilenen var mı? Fotoğraf çektirmekten bahsetmiyorum” ifadelerini kullanan Gazioğlu, hükumet edenlerin bakış açısına göre sporda enflasyonun olmadığını ifade etti.

2021 bütçeleri ile 2022 bütçelerinin de onaylandığını hatırlatan Gazioğlu, personel giderlerinin ise 2’ye, malzeme giderlerinin 3’e katlandığını, hakem ödemelerinin ise yüzde 50 zamlandığını, yol paralarının da 3’e, yurtdışı uçak biletleri ve konaklamaların ise 5 katı olduğunu söyledi.

“SPOR FONUNDAN ELLERİNİZİ ÇEKİN”

Spor fonuna bet ofislerden gelen paranın Euro cinsinden olduğunu ve fona düşen para da ciddi bir artış olduğunu kaydeden Gazioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkede kaynakların doğru kullanılmadığının en büyük göstergesi budur. Sitem ediyorum, üzülüyorum. Bizler bu ülkede çocuklarımız için bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin kişilikli birer birey olmaları için onları, spora çekmeye, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmaya çalışıyoruz.

Özgüvenli, kimseye muhtaç olmayan bireyler olmaları için çalışıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için gailemiz var. Her geçen gün, her ortamda, ülke gençliğimiz başarı çıtasını yukarıya çekiyor. Hak ettikleri destek bu olmamalı. Spor fonundan ellerinizi çekin! Bu fon ülke gençliğinin hakkıdır”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ